Chytré a zábavné vaření. Přes telefon nebo tablet

Byznys

Žijeme v digitálním světě, vše se propojuje a zrychluje. Netýká se to jen mobilních telefonů, počítačů nebo televizí, s pojmy jako konektivita, aplikace nebo chytrý přístroj se potkáte už i při výběru spotřebičů do kuchyně. Zní to jako sci-fi? Podívejte se, jak se může váš každodenní život změnit už dnes. Vítejte v budoucnosti!

img DALŠÍ FOTOGRAFIE V GALERII

Už i u domácích spotřebičů si dnes můžete stále častěji všimnout informace, že mají k dispozici WiFi, je možné je připojit do domácí sítě nebo propojit s chytrým telefonem či tabletem. K čemu to slouží?

Chytré technologie mohou pomoci vytvořit z domácnosti mnohem efektivnější a bezpečnější místo, váš život bude jednodušší a domácí práce zábavnější. Například s technologií Home Connect můžete domácí spotřebiče ovládat, diagnostikovat i kontrolovat přes chytrý telefon nebo tablet, ale aplikace obsahuje také spoustu praktických rad a tipů na míru každému spotřebiči, různé video návody (recepty, tipy na údržbu spotřebičů apod.), najdete v ní rovněž informace o vhodném příslušenství, stavu vašich zařízení a technické podpoře v případě závady.

 

 

 

Dokonalou hostinu připraví i začátečníci

Trouba vybavená technologií Home Connect nabízí celou kuchařku receptů, spoustu dalších gastronomických tipů a vychytávek, názorná videa a postupy (např. vykostění kuřete, správné obalení řízku nebo různé techniky krájení potravin), důležité informace o ingrediencích, kalorické hodnoty, tipy na uchování a podobně. Díky podrobnému návodu zvládne přípravu složitějšího menu hravě i úplný začátečník. Vyberte si z kuchařky, na co máte chuť, a vygenerujte seznam potřebných ingrediencí. V budoucnu bude možné potřebné suroviny rovnou objednat přes e-shop, jako je to už dnes možné v Německu. Přes mobil nebo tablet pak odešlete potřebné nastavení pro vybraný recept přímo do trouby, která už se automaticky postará o správný způsob ohřevu, množství páry apod.

 

 

Dálkové nastavení se hodí i v případě, že necháváte děti samotné doma. Odkudkoli jim můžete troubu nastavit na správný způsob ohřevu, takže stačí, aby jídlo vložily z ledničky do trouby a potvrdily spuštění programu. Odjíždíte na dovolenou a propadáte panice, jestli jste troubu vypnuli? Stačí letmá kontrola na mobilu a případné dálkové vypnutí. Také u varných desek vybavených technologií Home Connect si můžete vybírat ze široké nabídky receptů nebo upravovat nastavení na dálku.

 

Kouzelný odsavač

Moderní varné desky pracují v dokonalé synchronizaci s odsavači, navzájem si předávají informace a odsavač automaticky nastaví stupeň výkonu pro optimální odsávání. Jako bonus si nyní můžete na odsavači měnit osvětlení tak, aby vyhovovalo vaší aktuální náladě a požadované atmosféře v kuchyni.

 

 

Kuk do chladničky, i když nejste doma

Díky integrovaným kamerám v chladničce můžete přímo v obchodě zkontrolovat, jaké potraviny vám doma aktuálně chybí – kamery pořídí snímek pokaždé, když se chladnička zavírá. Chladnička s technologií Home Connect dokáže rozpoznat 60 druhů ovoce a zeleniny (do budoucna se bude spektrum rozšiřovat) a nabídnout recepty pro potraviny, které doma právě máte. Upozorní vás také, když daná potravina do ledničky nepatří, nebo by měla být umístěna v jiné části chladničky, speciální přihrádce apod.

 

 

Pomocí aplikace je také možné nastavovat teplotu. Cestou z dovolené tak můžete přepnout z prázdninového režimu a připravit chladničku na blížící se nákup.

 

Kávovým expertem několika kliky

S aplikací Home Connect rozšíříte menu svého kávovaru o spoustu kávových nápojů z celého světa, můžete se inspirovat originálními kávovými recepty nebo vyniknout zajímavými informacemi ze světa kávy. Jednoduše si také sestavíte seznam nápojů na míru pro všechny hosty – stačí nechat kolovat tablet nebo mobil, kde si každý zadá nápoj podle svého přání.

 

 

Seznam odešlete přímo do kávovaru a ten postupně připraví nápoje, kterým lze přiřadit i jméno, aby bylo jasné, co komu přinést. Nastavení oblíbených nápojů si můžete i uložit. Až přijde návštěva znovu, stačí kliknout na jméno a nemusíte se hosta znovu vyptávat.

 

Bezpečnost na prvním místě

Přístup k veškerým informacím a nastavením je možný jen po přihlášení do uživatelského účtu pomocí Wi-Fi. Systém navíc nedovolí, abyste se přihlásili z nezabezpečené sítě bez hesla. Samozřejmostí jsou bezpečnostní certifikáty, firewall a ochrana heslem.

 

 

Chcete si to sami vyzkoušet?
Unikátní zážitkové centrum věnované výhradně domácím spotřebičům najdete na adrese Radlická 350, Praha 5.
 
Podrobnosti na webu www.brandexperiencecenter.cz
Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama