Ať žije Milos!

Lidé

Příběh ohrožené pláže. Co se stane, když se někdo rozhodne umístit slunečníky na klidném, obtížněji přístupném místě.

To místo si nejde nezamilovat. Stačí najít pěšinu za poslední tavernou ve vesnici Agios Nikitas a vydat se vzhůru do kopce. Patnáctiminutový výšlap vás odmění pohledem na úžasnou pláž, jakých už v Evropě moc není – kilometrovou podkovu orámovanou horským masivem. A co je nejlepší: když se tady sejde víc než padesát lidí, je to na místní poměry nával. A protože se sem nedá dostat jinudy než poměrně namáhavou cestou přes útes, není tu nic z toho, co leckdo při pobytu u moře tak nesnáší. Například cizí děti.

Pláž Milos na pobřeží ostrova Lefkada má svoje věrné fanoušky, kteří se sem právě kvůli ní každoročně vracejí. O to rozlícenější byli, když jim v červenci přistál v mailu vzkaz od jejich ubytovatelů se zprávou, že nějaký filuta vydyndal na úřednících povolení a umístil sem tři řady slunečníků s lehátky. Návštěvníky sem chce vozit loděmi, chystá i stánky s občerstvením.

Naší rodině to napsala Iris, energická Němka, která tu žije už přes třicet let a provozuje tady útulný penzion. A přiložila link na petici. Přestože v sílu hromadného podepisování už moc nevěřím, tentokrát šly rozpaky stranou. Proti neznámému nájezdníkovi stojí slušná fronta povstalců: tradiční uživatelé pláže Milos, majitelé zdejších apartmánů, domorodci z Agios Nikitas. Ti všichni vědí, že když to tady bude vypadat jako všude jinde, mohou počítat ztráty. Tak držte palce, třeba to vyjde. Ať žije Milos!

Reklama
Advertisement
Reklama
Advertisement

Sdílení

Reklama
Advertisement

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Advertisement
Reklama
Advertisement