Editorial

Z dálek i zblízka

21 / 01 / 2018

Úvodní slovo šéfredaktora k lednovému vydání magazínu Reportér.

Úvodní slovo šéfredaktora k lednovému vydání magazínu Reportér.

Letošní Vánoce jsem měl nakonec o čtyři dny dříve než obvykle. Právě 20. prosince se totiž do Prahy vrátil ze svého putování stopem přes Afriku kolega Tomáš Poláček. Přijel živý, a až na tu malárii, kterou si s sebou vezl nejspíš odněkud z Mali, vlastně i docela zdravý.

Dokud byl na cestě, nikdy bych to nepřiznal. Ale teď už to říct můžu. Od toho 12. října, kdy vyrazil z nejjižnějšího mysu afrického kontinentu, jsem se o něj bál. Občas jsme si napsali s jeho ženou Janou, abychom si vyměnili zprávy, kde a v jakém rozpoložení se Tomáš zrovna nachází. A já ji pokaždé obdivoval, jak to snáší, a v duchu jsem jí děkoval, že mi nespílá za to, jakou koninu jsme v redakci pomohli Tomášovi zorganizovat. Takže ještě jednou a nahlas: Díky, Jano!

Tomáš si přivezl spoustu zážitků, část z nich najdete v reportáži uvnitř tohoto čísla a ostatní v knize, kterou během jara sepíše.

U další z našich redakčních cest jsem žádnými obavami netrpěl. „Jen“ zvědavostí. Marek Šálek dvakrát na několik dnů vyjel do Orlové, aby napsal reportáž o městě, kde má Miloš Zeman takovou podporu voličů jako nikde jinde v zemi. Proč je právě v Orlové současný prezident tak populární? Co se na něm lidem líbí? A proč lidé mimo Prahu tak rádi volí Pražákům natruc? Ať už patříte mezi Zemanovy příznivce, nebo odpůrce, za přečtení to určitě stojí.

Milé čtenářky, milí čtenáři, rok 2018 bude zcela jistě rokem plným zajímavých příběhů. Politických i civilních, celosvětových i tuzemských. Už pár dnů po vydání tohoto čísla uvidíme, jak se budou dále odvíjet příběhy pánů Zemana a Drahoše. Nepoměrně déle asi budou čekat na rozuzlení příběhy premiéra Babiše, ať už ten vládní, nebo ten trestněprávní. Budeme svědky příběhů olympijských, kulturních i vědeckých.

V redakci Reportéra se budeme snažit, abychom pro vás nacházeli příběhy zajímavé a nové a abychom odhalili i ty, které měly zůstat před veřejností skryty. Budeme vyrážet za reportážemi do dálek i za humna, abychom vám mohli všechno popsat pěkně zblízka.

Milé čtenářky, milí čtenáři, přeji vám krásný a úspěšný rok 2018 a příjemné čtení! •

 

P.S.: Příští číslo magazínu Reportér vychází v pondělí 19. února.

Galerie (2) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat