Hedvábí, padáky a staré povlečení

Obrazem

Natalie Dufková je výraznou mladou návrhářkou. Za sebou má půlroční stáž v Tokiu u japonské značky MATOHU, účast na Shanghai Fashion Week SS2020, Fashion Clash v Maastrichtu a pravidelně své práce představuje na Bunka Fashion Graduate University v Tokiu.

img DALŠÍ FOTOGRAFIE V GALERII

Zatímco na přehlídkách jsou k vidění její extravagantní kusy, nyní intenzivně pracuje na vlastní kolekci pro běžné nošení, kterou představila letos na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pod značkou NANICHE.

Své věci si nechává šít v Česku, což je pro ni důležité. „Mám pocit, že se dnes neustále mluví o koronaviru, ale málokdo si uvědomuje, že je to daň za to, jak využíváme naši planetu. Když nakupujete věci z Číny, je třeba si také říct, za jakých podmínek tam na nich lidé pracují,“ říká Natalie Dufková s tím, že ani v budoucnu nechce přesouvat svou výrobu mimo evropské hranice. 

 

 

Z materiálů má ráda například hedvábí pro večerní šaty, pro kolekci zase merino vlnu vyrobenou v České republice či viskózu. Můžete u ní však narazit také na sportovní funkční oblečení vyrobené z vysloužilé padákoviny nebo modely z damaškového povlečení po babičce. 

„Určitě nechci říkat, že žiju bezodpadově, ale snažím se nezatěžovat přírodu. Navíc jak padákovina, tak i damaškové povlečení jsou kvalitní materiály, které se dají dobře využít.“

Své dosavadní působení nechce označovat jako „kariéru“, už proto, že ještě studuje (na pražské UMPRUM) a je jí teprve pětadvacet let. Za několik měsíců ji čeká obhajoba diplomové práce na téma Identita a pojetí ženskosti v současné kultuře odívání.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama