Program Česká bomba

Názory

Co nás ještě čeká v předvolební kampani? Andrej Babiš nakonec vytáhne zásadní programový trumf. Česko bude mít svou jadernou bombu! Možná rovnou vodíkovou. V Agrofertu se na ní už dlouho maká. Vím jako první.

Audio
verze

Kardinální otázka „Co bude dál s Babišem?“ bude vévodit podzimním volbám. Je to vlastně jemněji formulovaná otázka, jestli ho třeba taky kvůli Čapímu hnízdu neodsoudí. Jisté tudíž je, že Babiš v politice nemůže jen tak skončit a odejít. A nemůže v politice ani jen tak zůstat a pokračovat dál. Stal se z něj politik absolutní, sežral půl republiky, jednou se ta nesežraná půlka ozve. Hrozí mu, že to bude už v těchto volbách. Možná ho na konci srpna předá státní zástupce Šaroch soudu a ukončí tak šestileté panoptikum, ve kterém orgány činné ve vleklém ping-pongu zkoumají, co kdekdo už šest let ví. Možná ho Šaroch nepředá. Načasovali to před volbami, aby obviněný mohl kandidovat s triumfálním a efektním povykem: Očistili mě, jsem nevinný! To bude situace! Lidé si říkají – když prohraje volby, půjde před soud, když je vyhraje, proces nebude dalších šest let. Tak málo lid věří republice. Ano, do české spravedlnosti a do melounu nevidíš.

Babiš je vyšší třída hazardu, přesto svůj osud, něco tak obrovského, nebude riskovat v rukou něčeho tak vrtkavého, jako je státní zástupce Šaroch. Svou budoucnost musí zajistit bezpečně. Už dlouho se pátrá, jak to asi bude. Myslím, že není těžké to uhodnout. Pár stovek k důchodu navíc to nebude. Ani vítězný taneček nad covidem či nadlidské dílo, jakým je oprava dálnice. Musí to být bomba, nic menšího. Žádné čučkařiny jako v BIS.

Andrej Babiš těsně před volbami vystoupí s projektem české jaderné bomby, která nám konečně zajistí nezávislost na komkoliv a čemkoliv. Prezident pomůže. Doveze čínské a ruské odborníky a za své peníze dostaví Zemanův průplav, kterým se budou bomby dopravovat do Gdaňska. Česká jaderná bomba bude i na export. Zajistí nejen bezpečnost státu, ale přinese sto tisíc pracovních míst a obrovské investiční peníze z Číny i Ruska. Splní se odvěký sen Čechů, budou konečně patřit do klubu pěti nejmocnějších, či kolik jich je. Rumuni, kteří si na bombu také mysleli, utřou hubu.

 

S bezpečností státu to myslím jako jediný vážně, řekne Babiš. V Agrofertu na bombě makáme už dlouho. Staré strany, které rozkradly zemi, nám házely klacky pod nohy. Po volbách, které vyhraji, bude cesta k atomovým bombám volná. S námi Čechy si nikdo zadek vytierať nebude. Program Česká bomba, to je opravdová bomba. Takový projekt národ zaujme. Budou na to vtipy, ale doma si každý volič řekne – bomba, proč vlastně ne? O co jsme horší než Rumuni? A těch veřejných zakázek, těch dotací, příplatků za vícepráce a těch řádů TGM za vývoj naší jaderné bomby. Nic není víc než jaderná bomba značky Little Boy Bocian. Buďme na ni jako národ hrdí!

Opozici konečně dojde dech. Co negativního se dá o bombě napsat? Je mnohem lepší než olympijské hry v České republice. Jen komunisté budou reptat, že Babiš obnovuje starý projekt jaderné bomby RVHP pod mezinárodním názvem Tatramat, který Brežněv zarazil. Nějaké titěrné spory, dají-li kriminál, či nedají-li kriminál, zmizí. Z minulých výbuchů dobře víme, že jaderná exploze zastíní všechno. Babiš naznačuje, že možná nepůjdeme oklikou přes uran, nýbrž hned na vodík. To dokážeme, říká povzbudivě.

Prezident se na bombu těší, ovšem jadrně varuje před nepřáteli jádra, těmi přiblblými profesory z univerzit, kteří to nikam nedotáhli. Můj průplav, Andrejova bomba, budoucnost republiky, nechá napsat jako Luther na vrata Hradu.

Připadá vám to ztřeštěné? No a co? Vždyť už je to poslední trumf, který ještě nikdo do volebního boje nevsadil. A Babiš bombu před volbami potřebuje. Vodíková je nejlepší a vody máme teď dost.

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama