PODCAST: Na zahradě mám Maradonu, Messiho nejspíš postavím před dům

Lidé

Přiletěl z Kataru do zasněžené Prahy, ale zima mu úsměv nesebrala. Na ruzyňském letišti nasedl do své extravagantní dodávky. Vyrazil směrem do centra, k redakci Reportéra, a občas mával na chodce, kteří ukazovali zdvižený palec.

img DALŠÍ FOTOGRAFIE V GALERII

Miloslav „Čurby“ Urbanec je fotbalový fanatik. Dodávku má v barvách argentinského národního dresu, na kapotě vidíme s nábožnou úctou vyvedené podobizny Maradony i Messiho, registrační značka je jasná: MARAD0NA.

Čurby sice bydlí ve vesnici Bukovka na Pardubicku, ale nepochybuje o tom, že v minulém životě byl Argentincem. Pořádá světoznámý metalový festival Obscene Extreme, netrpí nouzí, a po dramatickém čtvrtfinále letošního mistrovství světa mezi Argentinou a Katarem se rozhodl, že odletí přímo do Kataru na finále (a na zápas o bronz).

Stal se z toho (vedle narození jeho pěti dětí, z nichž jedno se jmenuje Lionel) životní zážitek, který Čurby popisuje ve více než hodinovém podcastu. „Argentině fandím od roku 1978, kdy šampionát vyhrála. Pak se to stalo ještě roku 1986, kdy mi bylo dvanáct a naprosto jsem si zamiloval Diega, ale od té doby jsme si museli počkat třicet šest let. Teď ve finále jsem brečel po každém jejím gólu. Bylo to takové drama a záplava emocí, že jsem si ani nedokázal spočítat, která penalta může rozhodnout, a radovat jsem se začal až vteřinu po ostatních.“

Čurby má na zahradě v Bukovce sochu Diega Maradony v nadživotní velikosti. „Příští rok přibude i Messi,“ slibuje si. „A ten bude stát možná přímo před barákem.“

Podcast si můžete poslechnout zde nebo ve vašich podcastových aplikacích. Poslední pasáž je odemčena pouze fanouškům, kteří nás podporují na Patreonu: www.patreon.com/hostreportera.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama