Vánoční album Franka Sinatry

Kultura

Jazzový kytarista Rudy Linka žijící v New Yorku nabízí čtenářům Reportéra každý měsíc svůj osobní hudební výběr. Domnívá se, že v době YouTube a streamování posluchači často nevědí, čí hudbu vlastně slyší — a on se snaží obrátit pozornost zpět k interpretovi.

img DALŠÍ FOTOGRAFIE V GALERII

Bude tomu rok, co jsem začal psát tento sloupek; toto je dvanáctý díl a dosud jsem jich napsal jedenáct, což také znamená, že byste vy, čtenáři Reportéra, měli mít jedenáct alb – třeba jako vinyl ve své knihovně, nebo aspoň na playlistu svého smartphonu. Ideálně na obou místech a v obou formách. 

Představuji si, že právě teď posloucháte hudbu, o níž jsem psal – kterou hrají Keith, Joni, Luis, Miroslav nebo kterou napsal Wolfgang. Vím, přeji si toho až moc, a taky si trochu dělám legraci… Nicméně můj poslední hudební návrh se týká vánoční hudby.

Této hudby je opravdu hodně, už jen kvůli tomu, že na Vánoce lidé utráceli a utrácejí mnohem více, což se týká i muziky. Skoro každá hvězda na hudebním nebi proto natočila vánoční album, včetně takových velikánů jako Elvis, Paul McCartney, Johnny Cash, Eric Clapton, Stevie Wonder a Bob Dylan. Ano, dokonce i Bob Dylan má vánoční album a jeho verze písničky Silver Bells mě vždycky rozesměje.  

Ovšem deska, kterou bych vám chtěl doporučit, se jmenuje The Sinatra Christmas Album. Legendární Frank Sinatra na ní zpívá s ohromnou lehkostí a přirozeností; album nahráli v roce 1957, všechny skladby jsou dobře známé, prověřené mnoha lety vánočních oslav a skvěle zaranžované a zahrané bigbandem Gordona Jenkinse.  

Věřím, že jak se do této hudby jednou zaposloucháte, bude už navždy na vašem vánočním playlistu (a jestli mohu aspoň trochu doufat, bude také albem ve vaší knihovně). 

Hezké a veselé Vánoce a vše dobré do roku 2019.

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama