Neumíte být druzí? Zapamatujte si jméno Gaggenau

Byznys

Více než tři staletí existuje německá značka Gaggenau. Začalo to v roce 1683, kdy Wilhelm von Baden zřídil ve stejnojmenném městě kovodělnou výrobu. V roce 1956 se firma rozrostla o kuchyně na míru s důmyslnými a snadno obsluhovatelnými spotřebiči. Dnes je synonymem nadčasové krásy a průlomových technologií pro exkluzivní gastronomii.

img DALŠÍ FOTOGRAFIE V GALERII

Počátek nové éry tradiční značky je spojený se jménem podnikatele a gurmána George von Blanqueta, který navázal na úsilí svého otce Otta a v polovině šedesátých let začal ve městě Gaggenau – na úpatí vrchoviny Schwarzwald a nedaleko řeky Rýn – naplňovat rodovou vizi. V éře prvních letů do vesmíru a všeobecné euforie z volnosti a svobody zde vyráběl první na míru navržené kuchyně vybavené důmyslnými, ale přitom jednoduše obsluhovatelnými spotřebiči. 

Snad žádná jiná značka neměla v průběhu následujících dekád tak významný vliv na podobu našich domácností. Jako první uvedla na trh vestavnou pečicí troubu, sklokeramickou varnou desku nebo kombinovanou parní troubu pro domácí použití.

Vývoj probíhá ve spolupráci se špičkovými kuchaři a sommeliéry a výsledkem jsou přístroje, které umožňují využívat profesionální funkce v domácím prostředí. Konkrétně lze zmínit vakuovací zásuvku a parní troubu, která může být připojená na vodu i odpad, takže se i sama vyčistí. Tyto spotřebiče jsou perfektní i pro metodu vaření sous-vide, která umožňuje nastavit a dodržet předem definované podmínky přípravy pokrmu – ať už jde o maso, zeleninu nebo třeba vejce.

Spotřebiče Gaggenau je navíc možné díky technologii Home Connect kontrolovat a ovládat z mobilu nebo tabletu. V aplikaci najdete rovněž spoustu praktických tipů, návodů a doporučení – jak technologických, tak gastronomických. 

 

 

Investice na celý život

Nerezová ocel, hliník, měď, litina, smalt, sklo... Nadčasový design spotřebičů Gaggenau je promyšlen do posledního detailu a samozřejmostí je i výběr špičkových materiálů, které dokáží udržet kvalitu i estetickou hodnotu. 

Firemní designéři a konstruktéři pečlivě zohledňují i to, jak bude spotřebič vypadat v kontextu celé místnosti. A zdá se, že právě tento faktor je v současnosti důležitější než kdy předtím. Kuchyně je totiž nejen stravovacím, ale také sociálním a tudíž architektonickým středem domácnosti.

Proto se Gaggenau snaží přetvořit spotřebiče ve svébytné a velkorysé designové objekty. Důkazem je například ikonická trouba široká devadesát centimetrů, která se těší oblibě už více než tři desítky let.

 

Více informací najdete zde: www.gaggenau.cz
 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama