Vědci v podcastu: Jste pankáči, vám povíme všechno, říkají manželé Štysovi

Lidé

Ke střetnutí dvou světů dochází v dalším díle podcastu Host Reportéra, do něhož přišli manželé Dalibor (fyzikální chemik) a Renata (chemická inženýrka) Štysovi. Vědci, kteří bydlí a pracují v Nových Hradech, tedy přímo na hranici s Rakouskem, chtěli zasvěceně povyprávět o novém typu mikroskopu, který ve své Laboratoři experimentálních komplexních systémů vyvinuli, a pod kterým zkoumají živé buňky, což by podle nich mohlo pomoci i v boji proti koronaviru.

Narazili ovšem na moderátora Tomáše Poláčka, který viděl mikroskop naposledy z veliké dálky v šesté třídě, v buňkách se vůbec nevyzná, a tak se při vyprávění brzy dostali například k jachtingu, Ivetě Bartošové nebo hře na saxofon.

Manželé Štysovi podlehli dojmu, že sedí v jakési punkové redakci, kde je možné mluvit naprosto o všem, a tak vznikl podivuhodně upřímný rozhovor. Poslechněte si ho buď přímo zde, nebo na svých podcastových platformách: je sice tak trochu o mikroskopech, buňkách a koronaviru, ale zároveň v něm zazní pozvání na zámek a zhruba tucet výbuchů smíchu.

 

Kompletní rozhovor si můžete poslechnou zde nebo ve vašich podcastových aplikacích.

 

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama