Český rap na Bali

Kultura

O koncertu kapely PSH pro Čechy žijící na Bali.

Co se to se mnou děje? Proč jsem najednou tak nervózní?!

Upíjím druhý „long island iced tea“, venku je pětatřicet stupňů ve stínu, ale my jsme v klubu, ze kterého koukám přímo na oceán.

Silvestr.

Celý podzim jsme s PSH jeli turné k naší nové desce jménem Debut, klasických koncertů bylo třicet, jeden za druhým, ale ten poslední, tečku za rokem 2019, máme na indonéském ostrově Bali.

Výlet jsme upekli vlastně docela nedávno – v pražské kavárně, když bylo venku pět stupňů. Zatoužili jsme s klukama po dovolené v teple na pláži, došlo nám, že máme pár kamarádů, kteří na Bali delší dobu žijí, že máme i kontakt na fajn lidi z českého velvyslanectví, a výsledkem je tenhle zážitek: někdo by řekl, že až kýčovitý, ale rozhodně dechberoucí, autentický a pro všechny zúčastněné ojedinělý.

Do klubu na pláži Melasti se při západu slunce sjelo přes dvě stovky Čechů a Slováků, vesměs kamarádů.

Nekecám, že už na zvukovce jsem měl trému. Možná proto, že jsem podobný koncert ještě nezažil; nevím, je to úlet.

Teď ale spustím první tón a trému střídá radost. V klubu je plno. Takhle daleko od domova je ze všech cítit zvláštní pocit sounáležitosti. Jsem dojatej. Kouknu se na kluky, na Vláďu a Oriona: cítí totéž.

Je celkem jisté, že po tomhle zážitku začneme hned ráno ladit další zahraničí mise. Nejdřív Srí Lanku, ale zájem je prý i z Francie, Austrálie nebo Spojených států. Tak snad to vyjde.

Protože podobný koncert, jako je ten na Bali, bych ještě párkrát moc rád zažil...

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama