Světla, stíny i vše mezi tím

Kultura

Až do letoška se nikdo nestal absolutním vítězem cen Czech Grand Design hned dvakrát. Jen ona. Navíc za rok 2019, v němž se jí narodilo druhé dítě.

img DALŠÍ FOTOGRAFIE V GALERII

Když letos produktová designérka Lucie Koldová přebírala hlavní cenu Czech Grand Desing roku 2019, stala se historicky prvním umělcem, který se stal absolutním vítězem už podruhé. Poprvé to bylo za rok 2012. Nicméně zrovna akademie českého designu asi mohla tento vývoj předpokládat. Za diplomovou práci s názvem Home Fitness totiž Koldová už v šestadvaceti dostala od poroty cenu Objev roku. 

Jméno Lucie Koldové je spjato především s dvěma výrobky: s osvětlením a nábytkem, materiálově pak nejčastěji se sklem a dřevem. I když jsou jejím favoritem především světla, která její tvorbu provázejí od samého počátku, designérem roku se stala v obou případech poněkud paradoxně díky kolekci nábytku. 

 

 

„Na světlech mě naplňuje, že si můžu hrát s formou a energií zároveň. Tvořím si takový svůj světelný svět. Proto mě to tak baví. Vášeň, kterou mám pro nábytek, je trochu jiná. Ten je pro mě spíše takové osvěžení a oživení,“ říká Lucie Koldová, mimochodem matka roční Stelly a pětiletého Sebastiana.

Její studio v pražské Bubenči už oba znají, a právě tito dva jsou i důvodem, proč jejich matka v poslední době zvažuje, které zakázky přijme. „Je skvělé s nimi trávit čas, než nastoupí do školy a školky. Je to krásné období. Ale zároveň jsem ráda, že jsem s mateřstvím neztratila to, co mě baví a naplňuje,“ popisuje svůj poněkud hektický život Lucie Koldová. Žena, která je také artdirektorkou tradiční české firmy vyrábějící světla BROKIS a nyní pracuje na něčem, co pro ni už tak typické a důvěrně známé není: na kolekci šperků a brýlí.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama