Královský balet Julie P.

Obrazem

Julie Petanová je první Češkou, která studuje na prestižní Royal Ballet School v Londýně. Po padesáti letech tak na této škole navazuje na dnes světově proslulého tanečního choreografa Jiřího Kyliána.

img DALŠÍ FOTOGRAFIE V GALERII

Pod dohledem slavné primabaleríny

Julie se poprvé s baletem setkala ve čtyřech letech v pražské taneční škole Pirueta. Okouzlil ji natolik, že si po ukončení prvního stupně základní jazykové školy prosadila – navzdory přání jejího otce – studium na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy, kde je nyní v šestém ročníku v režimu dálkového studia. 

Několik let se pravidelně účastnila letních kurzů Royal Ballet School a loni byla na tuto prestižní školu přijata. Nyní studuje ve druhém ročníku a mezi její profesory patří také slavná česká primabalerína Daria Klimentová, která považuje Julii za mimořádný talent.

„Julie má dokonalé fyzické předpoklady pro balet na úrovni světových primabalerín. Má přirozenou koordinaci, muzikálnost a výjimečně dlouhé paže. Přirozeně ví, jak to vše na jevišti prodat. Je inteligentní, což je velmi důležité, a má vášeň pro tanec. Doufám, že se jí to povede a skutečně se z ní stane primabalerína,“ říká Daria Klimentová. 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama