Sklepnout a zmáčknout. Jako v Berlíně

Post Image

Sklepnout a zmáčknout. Jako v Berlíně

Play icon
16 minut

foto Tomáš Binter

Když mu bylo dvacet, odjel Filip Urban na víkend do Berlína malovat graffiti. Netušil, že se vrátí až po měsíci – a s osudovou láskou pro kebab. Nikoli ovšem pro jeho českou verzi, pojídanou na závěr večírků, ale pro opravdový berlínský kebab, v němž se mísí turecká tradice se soudobými německými požadavky na kvalitní jídlo. Dnes má Filip Urban v Praze u Vltavy vyhlášený stánek Gemüse Corner Kebab. Dlouhé fronty lidí u něj naznačují, že kandiduje na nejlepší kebabárnu v zemi.

Když chcete nabídnout opravdu kvalitní kebab, dá to dost práce. Každodenní příprava kuřecího masa zabere několik hodin. Nejdříve se musí očistit od chrupavek, poté se dá marinovat a nakonec se postupně napíchá na velkou jehlu, která se stáhne do fólie a nechá přes noc uležet…

Tak se připravuje jídlo v Gemüse Corner Kebab. Je to větší stánek obložený světlým stylovým dřevem v Praze kousek od Vltavy a Žlutých lázní – a na tamní kebab se stojí dlouhé fronty. Poptávce ostatně odpovídají i objemy masa. Na každý den se připravují dvě padesátikilové štangle, což vychází zhruba na tři tuny kuřecího stehenního masa za měsíc.

Maso z kvalitní české produkce obvykle připravuje sám zakladatel podniku, sedmadvacetiletý Filip Urban, který ještě před pár lety maloval po zdech graffiti. „Jo, tohle je prostě senzace,“ pochválil jídlo autor uznávané Gastromapy Lukáš Hejlík. „Opečené kuřecí, báječně vychucený salát, tři druhy omáček, zakápne se citronem a proloží pečenou zeleninou (ta byla nejlepší!) a bramborovými chipsy!“ dodal.

Jak tento „senzační“ stánek Gemüse Corner Kebab vznikl?

Berlínský fenomén

Předtím, než si před dvěma lety otevřel kebabárnu, si Filip Urban – jak sám říká – „užíval život“.

Podpořte Reportér sdílením článku