Gospelové prozření

Kultura

Jak mi vadil jeden gospelový text - a pak jsem pochopila proč.

Gospelovou hudbu zpívám v duu s Tomášem Ludvíčkem a jeho kytarou už patnáct let, říkáme si T‘N‘T. Na naší první desce, která zrovna vychází, je i gospel Why Me Lord, modlitba, která má možná vznik celého alba na svědomí.

Když Tomáš navrhl zařadit píseň do repertoáru, protestovala jsem. Strašně mi vadil text. „Čím jsem si všechno to štěstí zasloužil? Pošli prosím další, Bože.“ To se přece, říkala jsem si, hodí pro lidi, kteří si uvědomí, jaké měli štěstí, až ve chvíli, kdy ho ztratí. Ale já si všeho, co mám, vážím!

Přemýšlela jsem. Proč mi to tak vadí? Kdy jsem v životě něco nedocenila? Pak mi to došlo. Desku jsme mohli mít už dávno, odmítli jsme nejednu nabídku. Protože jsem byla pyšná (nechtěla jsem být v katalogu nějaké firmy), a taky líná a málo sebevědomá. 

Najednou jsem si byla jistá, že jestli nastane nějaké „příště“, budu se chovat jinak. Po jednom vystoupení, kde zazněla i tato píseň, za námi přišel skladatel a producent Zdenek Barták a ptal se po naší desce. Žádnou jsme neměli. A tak nám nabídl, že album natočí a pomůže vydat. Na Hithitu nás finančně podpořili asi i ti posluchači, kteří z koncertů příběh o promarněných šancích znali. Modlitba byla vyslyšena. Čtrnáctého května 2019 na lodi Kamina pokřtíme vodou z Jordánu album Going Home. Pojmenovali jsme ho podle písně, jejíž melodii napsal Antonín Dvořák, ale mnoho Američanů se s vámi bude hádat, že jde o černošský spirituál. Ale to už je jiný příběh – když přijdete na koncert, tak vám ho povíme.

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama