PŘÍLOHA. Golfový rok 2021

Pro golfové fanoušky je rok 2021 mimořádný. K běžným vrcholům sezony se po pěti letech přidal ještě olympijský golfový turnaj a v září také Ryder Cup, obě akce odložené z loňského roku. Na největších světových turnajích kategorie major se hrál letos skvělý golf. Mezi jejich vítězi se objevila jak nová mladá hvězda Collin Morikawa, tak i zkušený veterán Phil Mickelson. Ten vytvořil nový rekord, když se v bezmála jedenapadesáti letech stal vůbec nejstarším golfistou, který kdy některý z major turnajů vyhrál. Před tím se sluší smeknout.

Nezapomenutelný bude rok 2021 i pro české golfové fanoušky. Poprvé se objevila česká vlaječka ve startovní listině mužského i ženského olympijského turnaje, o což se zasloužili Ondřej Lieser a Klára Spilková. V tom ženském navíc startovaly i obě sestry Kordovy, které sice reprezentují Spojené státy americké, ale řada českých fanoušků bezpochyby Nelly a Jessice dlouhodobě přeje.

K tomu je potřeba přičíst také to, že se v letošní sezoně poprvé objevil český hráč mezi stabilními účastníky nejvyšší evropské golfové série. Už zmiňovaný Ondřej Lieser strávil loni ve startovní listině Challenge Tour jediný rok, celou sérii vyhrál a postoupil výš. Mimochodem, přesně o dvacet let dříve, v roce 2000, také jeden z hráčů hned ve své první sezoně na Challenge Tour vyhrál celou sérii. Byl ze Švédska a jmenoval se Henrik Stenson. Později toho vyhrál ještě spoustu, včetně slavného The Open Championship. Pětkrát reprezentoval Evropu v Ryder Cupu, při dosud posledním v roce 2018 přispěl k vítězství evropského výběru třemi výhrami ve třech zápasech, do kterých nastoupil. Letos poprvé ho budou moci čeští fanoušci spatřit na vlastní oči.

Po roční pauze vynucené koronavirem se totiž opět vrací Czech Masters, turnaj nejvyšší evropské golfové série. Právě Henrik Stenson, Ondřej Lieser a současný rydercupový kapitán, Pádraig Harrington, jsou hlavními fanouškovskými taháky. Vedle nich bude ovšem hrát spousta dalších skvělých golfistů, včetně početné skupiny domácích borců. Rozhodně je na co se těšit!