Všichni se zbláznili a chtějí obytňáky, továrny nestíhají vyrábět

Lidé

Uspěl u cizinců ze zámoří, kteří si chtěli v Evropě půjčit na dovolenou obytný vůz. Miloslav Novák jim auto nechal přivézt kamkoliv a kdekoliv jej zase vyzvedl, což je na našem kontinentu unikátní. Koronavirus jeho podnikání doslova ze dne na den zastavil. Zaměřil se proto na domácí trh. A nyní se už postupně vracejí i cizinci.

„Vozíme už auta do různých destinací po Evropě, zejména pro Němce, Holanďany a Švýcary,“ říká majitel firmy Karavany Česko. Kvůli opatřením proti koronaviru odhaduje, že bude v příštích letech potřeba rezervovat auta nikoliv týdny, ale měsíce dopředu. „Máme zprávy, že továrny nestíhají vyrábět. Všichni se zbláznili, chtějí na příští rok kupovat a pronajímat auta,“ zmiňuje muž, který se umí hecnout a den poté, kdy se vrátí z vlastní dovolené obytňákem ve Francii, vyrazí odvézt auto klientovi až do Norska. Tedy dalších 3 500 kilometrů.

V rozhovoru pro Reportér Premium popisuje, v čem ho překvapili Češi půjčující si obytňáky a čím se liší od zámořských klientů. Jak funguje unikátní systém jednosměrných cest po Evropě. A jak kvůli koronaviru musel zapomenout na flotilu sedmdesáti aut. Rozhovor najdete zde.

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama