Zpráva

Přijede Morcheeba! Metronome ohlásil první hvězdu

13 / 09 / 2018

První velké zahraniční jméno příštího ročníku ohlásili pořadatelé festivalu Metronome: po šesti letech se do Prahy vrátí britská kapela Morcheeba. Akce, která se po třech ročnících stala novou tradicí české metropole, proběhne 21. – 22. června 2019 opět na Výstavišti. Začala i první vlna předprodeje vstupenek za zaváděcí cenu.

První velké zahraniční jméno příštího ročníku ohlásili pořadatelé festivalu Metronome: po šesti letech se do Prahy vrátí britská kapela Morcheeba. Akce, která se po třech ročnících stala novou tradicí české metropole, proběhne 21. – 22. června 2019 opět na Výstavišti. Začala i první vlna předprodeje vstupenek za zaváděcí cenu.

Ačkoli se brány Metronome Festivalu Prague otevřou až za více než devět měsíců, pořadatelé oznámili první velké jméno ročníku 2019. Bude jím britská skupina Morcheeba, která vstoupila na světovou hudební scénu v roce 1996, kdy vydala debutové album Who Can You Trust?

Název kapely je složeninou zkratky „MOR“ (middle of the road, tedy označení pro hudební střední proud) a slova „cheeba“ – slangového výrazu pro marihuanu. Do slunovratové Prahy kapela přijede s čerstvým albem Blaze Away, vydaným v letošním roce, a pochopitelně s nejnovějšími songy.

5b9926799c40fce1a76fc54b MEDIA_ITEM image
Morcheeba: Skye Edwards a Ross Godfrey

„Předprodej na další ročník spouštíme už nyní, protože chceme, aby hudební fanoušci měli dostatek času si účast naplánovat. A jsme rádi, že si náš víkend dala do kalendáře i kapela takového jména, jakou je Morcheeba,” říká jeden z organizátorů festivalu David Gaydečka.

Předprodej byl na adrese www.metronomefestival.cz spuštěn již v úterý 11. září. K dispozici jsou nyní dvoudenní vstupenky ke stání za 1 350 Kč a k sezení za 1 950 Kč. Speciální zvýhodněné ceny platí pouze do 20. září nebo do vyprodání limitované edice dvou tisíc vstupenek.

5b9926a69c4050e97155b165 MEDIA_ITEM image
Metronome Festival Prague, červen 2018

Připomeňme, že do roku 2016 neměla Praha velký popový a rockový festival a všechny předchozí pokusy skončily velmi záhy nebo v půli cesty. Pořadatelé nové akce vsadili před třemi lety na kvalitní program, schopný oslovit široké publikum a také na návštěvnický komfort.

I v červnu 2019 tak bude k dispozici open air na hlavních pódiích i zastřešených scénách, dostatek míst k sezení, velký výběr občerstvení, velkokapacitní wi-fi a bezhotovostní platební systém, který divákům nabízí bezpečné placení, kratší fronty, nebo rychlejší odbavení.

 

Morcheeba
5b9936419c4050e971570cdf MEDIA_ITEM image
Morcheeba: Skye Edwards a Ross Godfrey

 

Skupina založená bratry Rossem a Paulem Godfreyovými (kytara a elektronika) a zpěvačkou Skye Edwards vznikla v době, kdy hudební scéně dominovala elektronika. Přesto Morcheeba dokázala do své tvorby přimíchat i řadu dalších vlivů. „Použili jsme všechno, co nám připadalo správné. Z padesátých let jsme si vzali blues, z šedesátých psychedelii, ze sedmdesátých dub reggae, z osmdesátých electro a z devadesátých hip hop,“ říká Ross Godfrey. K tomu připočtěme silné hitové ambice a nepřeslechnutelný soulový feeling v hlase Skye Edwards.
Na špici prodejních žebříčků vystartovala Morcheeba dvěma dalšími alby Big Calm (1998) a Fragments of Freedom (2000). O tři roky později se Skye Edwards vydala na sólovou dráhu a bratři Godfreyové na post frontmana zvali zpěváky a zpěvačky rockové, popové, bluesové i rapery.
V roce 2010 se původní základní trio opět spojilo při přípravě potemnělého alba Blood Like Lemonade, které následovala kolekce Head Up High (2013). Zatím poslední položkou diskografie Morcheeby je letošní červnový titul Blaze Away, který je už opět dílem dvojice muzikantů – kapelu opustil s vidinou sólových projektů a budování vlastního studia Paul Godfrey. Není však bez zajímavosti, že i v současné sestavě Morcheeby najdeme rodinné vztahy: za bicími sedí Skyin nejstarší syn Jaega a na baskytaru hraje její manžel Steve Gordon.
Galerie (4) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat