O oktávu výš, Richarde

Kultura

Jak se rodil společný duet se zpěvákem Richardem Müllerem přibližuje Emma Smetana.

Je pár osobností, které mě provázejí od narození a jejichž tvorbu mám v podvědomí uloženou jako spouštěč nostalgie a dojetí. Jednou z nich je Richard Müller.

Jeho plachost spojená s poťouchlostí a jistým podivínstvím mi připomíná mého milovaného tatínka. Jeho zpěv umí obsáhnout veškerou bolest, hloubku a krásu světa. A loni v Paříži mi jeho dcera a moje kamarádka Ema vzkázala, že „otecko“ sleduje naši tvorbu s Jordym a že by stál o duet se mnou. Moc vážně jsem to nebrala, znělo to příliš nereálně. Nenapsala jsem nic a zapomněla...

Letos jsem nastoupila do hlavní role nového seriálu na Primě a napsala k němu ústřední píseň. Duet. V češtině. Přesněji řečeno, vyštrachala jsem Jordyho patnáct let starý text a zhudebnila ho. O pár hodin později jsem si vzpomněla na Richarda a za další tři týdny jsme si s tvůrčím týmem udělali výlet do Bratislavy.

Během tří hodin jsme nahráli Richardův zpěv a v nejpunkovějších podmínkách natočili klip. Richard mi ve studiu na všechno řekl nejprve ne, a potom to všechno udělal. Včetně posledních refrénů o oktávu výš než ty předchozí. Opakoval, že tohle mají dělat „profesionálni speváci“, ale manipulativní techniky, které používám na malé dcery, kupodivu zafungovaly i na slovenskou legendu a já ho mám od té chvíle ještě o něco radši.

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama