Burkiny v akci

Homepage

Fejeton o tom, jak řeší soužití bikin a burkin na plážích arabského Kataru.

Přátelé! Na rozdíl od mnohých komentátorů vidím burkiny v akci skoro denně, a tak vám k této zásadní kauze řeknu pár slov!

Nejdřív nahá pravda bez závoje. Víte, proč je z burkin v Evropě takové haló? Ještě žádný z nás chlapů to nepřiznal, ale já vám to povím. Nám mužům v Evropě trvalo 150 let, než jsme nenápadně přesvědčili ženy, že tři dobře umístěné nitě na pláži stačí – a že ty nitě ani nemusí být moc široké, zvlášť v některých partiích.

Když tu najednou odněkud přišla jiná parta chlapů, se kterými nejsme domluvení a kteří jsou schopni vrhnout vývoj zpět do dob Marie Terezie! Nemůžete se divit, že evropští muži jsou pobouřeni a že se vrhají do svaté války za euroamerickou civilizaci a za co nejmenší trojúhelníčky!

Jak je to ale správně? Podívejte, my tady přímo ve městě máme jednu oficiální pláž. Jsou na ní krásná lehátka, nafukovací hrady, všude vzorně uklizeno. A víte co? Nikdo na tu pláž nechodí. Je prázdná. Protože tam platí přísná pravidla (zakrýt kolena a ramena), která se nelíbí Evropankám. Ale zároveň se tam necítí dobře ani Arabky, protože je tam moc čumilů, co si hrají na kontrolory. 

A co tedy všichni dělají? Jezdí na svobodné pláže za město. Naše krásky tam leží ve třech nitích, vedle nich Arabky v burkinách. A jsme všichni v klidu. A tak to, přátelé, má být. Ať si ženy samy zvolí, co chtějí nosit. My chlapi jim přece nedokážeme plavky ani koupit, tak jak bychom si mohli myslet, že je můžeme předepisovat?

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama