Věznice začínají vypadat hezky

Report

„Mám pocit, že se české věznice začínají konečně plnit těmi správnými lidmi,“ píše se v pravidelném sloupku Horkou jehlou. 

„Mám pocit, že se české věznice začínají konečně plnit těmi správnými lidmi,“ píše se v pravidelném sloupku Horkou jehlou. 

Víte, co se mi v poslední době na Česku nejvíc líbí? Vězení. Tím nemyslím, že by snad Bory dostaly novou fasádu od Zahy Hadid nebo že by potetovaní alternativci na Pankráci rozjeli biomuklovské trhy. (Teda ony tam ty trhy jedou, ale nebude to moc bio, spíš samá chemie.) Ne. Na českých vězeních se mi líbí, že se konečně začínají plnit těmi správnými lidmi.

Vemte si třeba pana Dalíka. Pro mě osobně nejlepší zpráva za celý květen. Dovedli jste si dřív představit, že by premiérův tajemník šel bručet natvrdo? Čtyři roky brum brum? Já ne – a o to víc tleskám. Těší mě i to, že se tam pan Dalík potká se známým vietnamistou Romešem Janouškem. Ten sice asi brzy půjde ven, ale buďme rádi za každý měsíc, co je tento pilot v pit stopu a nekrouží s námi po Praze. Podobně jako chomutovský Gándhí Alexandr Novák — ten už je sice na převýchově se svým gangem něžných motorkářů, ale v březnu policie aspoň zatkla soudce, co ho pustil ven. Jsem si jistý, že za toho se zaručí zase mostečtí chovatelé nutrií, ale i tak je to náznak, že se stáváme civilizovanou zemí.

Samozřejmě, pár osob tam ještě chybí. Třeba paní Nečasová/Nagyová, která dřela jako kůň a donášela jako slepice — celá farma v jedné ženě, dalo by se říct. Ta už se do vazby podívala a možná se do vězení jako dobrá holubice ještě vrátí. A co když půjde za katr i pan Ivo „Křehký-filozof-od-pohledu“ Rittig?

Jen kdyby bylo jisté, že nejsou souzeni za něco jiného, než by měli. Pak by ten dojem z civilizace byl ještě lepší.

Autor je reklamní expert žijící v Kataru.

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama