Přímý přenos z ptačího hotelu

Kultura

Co všechno můžete pozorovat na internetové televizi.

Chcete zblízka pozorovat, jací opeřenci navštěvují krmítko v jihočeském Makově? Anebo nerušeně sledovat vlaky křižující kolejiště před hlavním nádražím? Případně se dívat, jak loď RIO 2 brázdí vody Labe? To vše a leccos dalšího nabízí internetová televize Slow TV, vysílající v přímém přenosu z „míst, která slibují zajímavé příběhy“. 

Uklidňující stream má svůj předobraz v úspěšných norských pořadech Thomase Helluma. V Norsku se také inspirovali autoři živých přenosů z ptačích budek, zařízených jako luxusní hotýlek. Na zmíněné Slow TV mohli diváci vidět, jak v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK v Praze fungují dvě budky: jedna růžová a druhá modrá. Interiér obou navrhli odborníci na současný design a do výzdoby zahrnuli prvky, o nichž si mysleli, že by ptačí obyvatele mohly zajímat. Je tu například tapeta z šedobílých letadýlek, ale také podobizna Franze Kafky. Působí to zvláštně, jenže řada motivů obsahuje šifru, kterou my nerozluštíme, zatímco okřídleným návštěvníkům patrně přináší potěšení. V Norsku mají ptačí hotely podobu gotického hradu, čeští designéři vsadili na moderní výzdobu. 

Pražským botanikům se dosud podařilo osídlit jednu budku: do té, která je laděna do modra, se nastěhoval párek sýkor modřinek, zahnízdil tu a vychoval mláďata. Růžová – ta s tím Kafkou – je pořád volná. Čím to asi bude? 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama