Může být mytí nádobí a praní zábavné?

Byznys

Moderní technologie a chytré domácnosti jsou in. Také spotřebiče jsou stále chytřejší, můžeme je propojovat, kontrolovat nebo ovládat na dálku – kdykoli a odkudkoli. Připomenou se, když jim něco chybí, nabízejí užitečné rady a tipy. A domácí práce s nimi mohou být nejen efektivnější, ale i zábavnější!

Myčky a pračky jsou stále sofistikovanější, nabízejí větší množství funkcí a programů. Jaký ale zvolit? U chytrých domácích spotřebičů Siemens k tomu dopomůže speciální aplikace Home Connect

 

 

 

Jak vybrat správný program na nádobí? Stačí zadat jaký druh nádobí je právě v myčce a označit stupeň zašpinění. Aplikace zadané informace vyhodnotí a sama vybere a doporučí ten nejvhodnější program. Navíc dopředu zobrazí spotřebu energie, takže můžete zvolit, zda dáte přednost rychlejšímu nebo energeticky úspornějšímu mytí. Jakmile myčka ukončí činnost, dostanete na chytrý telefon nebo tablet upozornění. Myčka vás také informuje, zda potřebuje vyčistit nebo doplnit sůl nebo leštidlo. Pokud vyplníte počet tablet v zakoupené krabici, pohlídá kritickou hranici a upozorní, že je třeba koupit nové. A již brzy bude možné je rovnou přes e-shop objednat.

 

 

 

Neumíte prát a sušit? Ale kdepak

Bojíte se, že neumíte používat moderní pračku a nevíte, co kde správně nastavit? Není proč. Optimální prací i sušicí program za vás vybere funkce Easy Start v aplikaci Home Connect: stačí postupovat podle pokynů v aplikaci a „vkládat do pračky či sušičky“ prádlo podle materiálu, barvy a dalších parametrů. Aplikace doporučí to nejlepší nastavení tak, aby se prádlo dokonale vypralo nebo vysušilo s co nejnižší spotřebou. Pračky s inteligentním systémem automatického dávkování pracího prostředku navíc podobně jako myčky upozorní, že prostředek dochází a je třeba koupit nový. Pračka vám také pošle zprávu na telefon nebo tablet, že skončil cyklus a prádlo je třeba vyjmout. Sušička zase hlídá a upozorňuje, kdy je nutné vyčistit filtr nebo vyprázdnit nádržku na vodu. Protože je Home Connect otevřenou platformou, můžete si aplikaci propojit například i s osvětlením. Jestli máte pračku se sušičkou schovanou někde v komoře, může se například po skončení programu rozblikat světlo v obývacím pokoji. S aplikací Home Connect navíc získáte další praktické tipy pro používání včetně informací o spotřebě vody i energie. 

 

 

 

 

 

Opravář přijede připravený

Velmi praktickou funkcí je také servis. Nebo snad víte, kde máte manuály a potřebné kontakty pro všechny své spotřebiče v domácnosti? V aplikaci najdete aktuální čísla na call centrum a poradenskou linku i přímý vstup na webové stránky. 

Od konce roku 2018 bude možné na dálku diagnostikovat spotřebiče přímo ze servisního centra (samozřejmě s nutnou autorizací uživatele). Identifikace závady tak bude rychlejší a technik může přijet napoprvé rovnou vybavený potřebnými náhradními díly a spotřebič hned opravit. V této sekci jsou také k dispozici uživatelské manuály pro čtení i ke stažení, informace o doporučeném příslušenství pro daný typ spotřebiče i instruktážní videa s postupem údržby spotřebičů (např. čištění spařovací jednotky kávovaru).

 

Informace o chytrých troubách, odsavačích, chladničkách a kávovarech najdete v článku Chytré a zábavné vaření. Přes telefon nebo tablet

  

Bezpečnost. A také zábava 

Přístup k veškerým informacím a nastavením je možný jen po přihlášení do uživatelského účtu pomocí Wi-Fi. Systém navíc nedovolí, abyste se přihlásili z nezabezpečené sítě bez hesla. Samozřejmostí jsou bezpečnostní certifikáty, firewall a ochrana heslem. 

Zvláště pro technické „hračičky“ může aplikace přinášet i velice zábavné prvky. Můžete se například podívat, co se během spuštěného programu děje uvnitř v myčce nebo v pračce. Případně se na dálku dívat, co je v lednici. A to v pěkné a uživatelsky příjemné grafice. Ačkoli se to na první pohled zdá jako protimluv – i praní prádla a mytí nádobí může být docela zábavnou činností. 

 

Chcete si to sami vyzkoušet?

Unikátní zážitkové centrum věnované výhradně domácím spotřebičům najdete na adrese Radlická 350, Praha 5. Podrobnosti na webu www.brandexperiencecenter.cz

Více na www.siemens-home.bsh-group.com/cz

 

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama