Velké květnové literární hody

Kultura

O pražském svátku milovníků knih.

Svátek obžerství pro milovníky potištěného papíru byl letos, stejně jako v minulosti, naplánován na polovinu května a – v tu dobu startuje v Praze mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Tradiční akce pořádaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů dospěla ke svému již třiadvacátému ročníku a dlužno dodat, že rok od roku stoupá jak počet vystavovatelů, tak masa jeho návštěvníků. 

Za vše hovoří čísla z loňska, kdy se na nabídku nakladatelů přišlo podívat přes 42 000 zvědavců, kteří měli navíc možnost vybrat si z více než pěti stovek doprovodných akcí. Svět knihy se totiž netýká pouze knih, součástí veletrhu jsou i divadelní nebo filmová představení, besedy, workshopy či autogramiády, takže téměř každý milovník kultury si zde přijde na své. Status zavedené akce je navíc potvrzen účastí vystavovatelů z téměř tří desítek států světa, od Islandu přes USA až po Tchaj-wan.

Letošní ročník veletrhu se koná na Výstavišti v Praze Holešovicích ve dnech 11.–14. května a veškeré informace od výše vstupného po přesný harmonogram najdete na www.svetknihy.cz.

Obětujte jeden víkendový den tomu, že si přijdete přivonět k právě vytištěným knihám, na stáncích nakladatelů je se slevou nakoupíte, a navíc si je rovnou necháte podepsat jejich autory. Nebudete litovat, žádná větší akce podobného zaměření se totiž v naší zemi nekoná. 

A až se pak s taškou plnou čerstvých výtisků dostanete domů, můžete se pro pobavení začíst do starých internetových komentářů, které na přelomu tisíciletí prorokovaly nevyhnutelný konec klasických knih. 

A pokud to letos nestíháte, tak snad za rok!

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama