not random 0

Zatmění Ústavního soudu

Obvykle spolehlivé strážce našeho základního zákona postihlo nezvyklé zmatení mysli, když legalizovali šikanu cizinců na základě politických názorů. Jde o verdikt neslučitelný s civilizovanou, demokratickou zemí, a jeho náprava je nezbytná - i kdyby měla znamenat změnu Ústavy.

Názory

not random 2
not random 3

Kouzlo šílenství

„Právě lidé, kteří se pouštějí do věcí, jež připadají ostatním šílené, dělají svět zajímavějším.“ Úvodní slovo šéfredaktora ke květnovému vydání magazínu Reportér.

not random 4

Pod povrchem vzteku

Málokdo dnes vypráví dějiny České republiky, vzniklé v roce 1993, jinak než jako dějiny korupce v rozkradeném státě. Leč pod zlověstným příkrovem běží normální život, který se životu v „rozkradené zemi“ nepodobá.

not random 6
not random 7
not random 8
not random 9
not random 10
not random 11

Věk nenormálnosti

Normy, které platily v politice a ve veřejné diskusi před patnácti či dvaceti lety, se vytrácejí. Šéf britské labouristické strany má potíže s antisemitismem, americký prezident připodobňuje jméno oponenta k exkrementu. A umírněný postoj je v defenzivě.

not random 12
not random 13
not random 14
not random 15

Kámoš Kmenta

Šéfredaktor Reportéra píše o svém dlouholetém kolegovi Jaroslavu Kmentovi, který získal Cenu Ferdinanda Peroutky. "Žádný jiný kolega se mi nestaral o tak bohatou komunikaci s příslušníky vládních kruhů," vzpomíná..

not random 16

Bulvár Ludvíka Svobody

Stále u nás vládne jakási habsburská úcta k majestátu, pokud jde o prezidenty. Proto máme stále nábřeží Ludvíka Svobody. A asi i proto skeptici tvrdí, že ústavní žaloba na prezidenta Zemana nemá cenu.

not random 17
not random 18
not random 19
not random 20
not random 21
not random 22
not random 23
not random 24
not random 25
not random 26

Cíl neznámý…

Dostali jsme se do paradoxní situace. Posledních třicet let od pádu komunismu je zřejmě nejlepší období naší historie. Přesto je česká společnost na prahu roku 2019 hluboce rozdělená a plná nespokojenosti. Máme ještě šanci se vůbec na něčem shodnout?

not random 27
not random 28
not random 29
not random 30
not random 31
not random 32
not random 33
not random 34

Boj o kontrarozvědku

Český prezident se otevřeně postavil na stranu Ruska a Číny proti bezpečnostnímu aparátu své vlastní země. Nepodceňujme to jako lacinou provokaci: změna ve vedení BIS by znamenala významné riziko pro naši národní bezpečnost i budoucí směřování České republiky.

not random 35

Krampol místo Babiše?

Přání pádu Babišovy vlády jsou pochopitelná, ale jejich původci by měli vysvětlit, jak si představují další vývoj, aby se z České republiky nestala gubernie naplno ovládaná prezidentem a jeho rusko-čínským okolím.

not random 36
not random 37

<< NOVĚJŠÍ STARŠÍ >>