not random 0

Vajíčka po komunistech

Po třiceti letech je jasné: škody, které komunisté napáchali, jsou větší, než jsme si mysleli. A z vajíček, která všude nasázeli, dnes lezou jejich potomci – i když tvrdí, že komunisté nejsou. O tom píše se ve svém pravidelném fejetonu Karel Steigerwald.

Názory

not random 1
not random 2

Volejte majiteli

Nejbohatší Čech kupuje největší tuzemskou soukromou televizi. Jak velká rizika může tento krok přinášet? Dovede majitel odolat telefonátům s nabídkami, které se jen těžko odmítají? Vlastnictví televize mu může pověst zlepšit i zcela zničit - píše se v komentáři prosincového Reportéra.

not random 3

Jednou budem dál

"I se všemi vadami na kráse jsem za uplynulých třicet let vděčný a rozhodně bych neměnil," píše šéfredaktor Reportéra v editorialu prosincového vydání.

not random 4
not random 5

Klima. Máme na to

Slýcháme hodně pesimistických předpovědí ohledně klimatu. Ale lidstvo má na to, aby si s klimatickými změnami poradilo. Předpokladem však je, aby tuto věc začali všichni brát vážně.

not random 6
not random 7

Nad úmrtím slavného

Odchod nejúspěšnějšího českého zpěváka středního proudu Karla Gotta a rychle upečený (a rychle odvolaný) nápad na jeho státní pohřeb ukázal, jak tenká je vrstvička naší státnosti.

not random 8
not random 9
not random 10
not random 11

Jak premiér královně zvednul sukni

Krejčí britské královny všívají do lemu jejích šatů olověné korálky. Důstojnost panovnice musí být totiž zachována, i když se zvedne vítr. Pak ale přišel Boris Johnson, jednoduše královně sukni zvednul... a nejvyšší soudkyně ho při tom načapala. Nabízíme pohled české novinářky žijící kousek od Londýna.

not random 12

Vláda zlevněné dráhy

Vládní kabinety si rády dávají různá přízviska. Měli jsme tu už „vládu národního porozumění“ stejně jako „vládu rozpočtové odpovědnosti“. Současný prezident před jedenadvaceti lety pojmenoval svou sestavu ministrů „vláda sebevrahů“. Kabinety premiéra Babiše si žádný název nedaly, nejpřesnější by pro ně ovšem bylo označení „vláda zlevněné dráhy“.

not random 13
not random 14
not random 15

Turnétův syndrom a hudba

Vyrážíme s kytaristou na moravské literárně-hudební turné. Některé štace známe, ale na mnohých budeme vystupovat poprvé: neznámá místa často prověří, jakou životaschopnost má to, s čím chce člověk vyrazit na trh, a často i to, jak odolný je on sám.

not random 16

Šlapkou v Kataru

Už dřív jsem tu psal, že jsem se na středně stará kolena dal v Kataru na cyklistiku. Katar není zrovna ráj pro začínající šlapky mého typu, takže si asi řeknete – proč to ten člověk dělá?

not random 17
not random 18
not random 19

Hádali se o klimatu

Spor ohledně klimatických změn, který v Česku vedou někteří politici či uživatelé sociálních sítí, je typickou hádkou v éře internetu: plnou emocí i pocitů, že všemu rozumíme víc než vědci.

not random 20
not random 21

Smrt expertizy

Případ pomalovaného Karlova mostu, kdy jsou mnozí chytřejší a kvalifikovanější než památkáři a restaurátoři, potvrzuje širší úpadek respektu k expertům.

not random 22
not random 23

In memoriam

Kdyby se po zbytek prázdnin chtěl prezident kromě trápení nemohoucích vládních činitelů věnovat i něčemu užitečnějšímu, mohl by se začít zajímat o osudy pěti obětí, které právě před padesáti lety, v srpnu 1969, postříleli v centru Prahy a Brna čeští milicionáři a esenbáci.

not random 24

Boris alias Churchill?

Nový premiér Velké Británie má hodně společného s Winstonem Churchillem. Když vejde Boris Johnson do sálu, nejde jej stejně jako kdysi Churchilla přehlédnout. A oběma je vlastní smysl pro humor, odhodlání mluvit bez servítků, mimořádný novinářský talent. Tady ale podobnosti víceméně končí. Zatím...

not random 25

Dopis do budoucnosti

Jestli si tento text přečtete až za nějakou dobu, budete vědět, jak to dopadlo. Bylo léto 2019 horké? Oslavoval Babiš 17. listopad? Pochopili jsme, proč v něj a Zemana tolik lidí věřilo?

not random 26

Problém jste vy, pane premiére

Andrej Babiš prohlásil, že nechápe, proč vlastně demonstrují. Důvod je přitom jasný, nejde ani o popření výsledku voleb, ani o prosazení návratu „pravdy a lásky“ či cokoli dalšího. To, co spojuje většinu účastníků demonstrací, je Babišova mocenská a ekonomická nenasytnost.

not random 27

Ta naše hospoda česká

Jak někdy vypadá česká politika? "Trochu mi připomíná diskuse nad šestou plzní v brandýské Záložně ve stylu: Ty jsi debil! Ne, ty jsi debil!" - píše šéfredaktor Reportéra o slovní kopané mezi otcem a synem Klausovými a Miroslavem Kalouskem.

not random 28
not random 29
not random 30

Politika mezi dunami

Čas od času se mě lidi zeptají na opravdu choulostivou věc. Jak prý to v té Arábii vypadá, abych tak řekl, politicky? Baví se se mnou místní lidi o politice? A jaký mají názor třeba na Izrael? Nehádáme se o tom?

not random 31
not random 32
not random 33
not random 34

Babiš v Paroubkově saku

Premiérovo hnutí vyhrálo evropské volby, ovšem na úkor vlastních souputníků. Voličům opozičních stran zjevně nevadí důsledné odmítání jakékoli spolupráce s oligarchou na trůnu. Pro Andreje Babiše to může znamenat, že se ocitne v izolaci a přijde o svou mocenskou mašinerii. Pokud opozice vydrží a nenechá převládnout vzájemné – zcela přirozené a pochopitelné – antagonismy.

not random 35
not random 36

Rittig a spol.: Zlatý důl to byl

K soudu, který řešil případ stamilionových obchodů kolem pražského dopravního podniku, jsem chodil častěji než téměř všichni obžalovaní. Proto si po květnovém osvobozujícím rozsudku dovolím pár otázek.

not random 37

Eurovolby: Nevýhra Babiše a jeho spojenců

Václav Klaus svého času zavedl do českého politického slovníku výraz „nevýhra“. Pocity nevýhry musejí mít po letošních volbách do Evropského parlamentu vládní ANO Andreje Babiše a komunisté, kteří kabinet v parlamentu podporují. A pro výsledek koaličních sociálních demokratů je klausovské „nevýhra“ slabé slovo.

<< NOVĚJŠÍ STARŠÍ >>