not random 0

Byznys

not random 1

Potěšení na čtyřech kolech

Reportér se automobilům pravidelně věnuje v rubrice Byznys. A i u nás v redakci se najdou ti, kteří poměrně často a rádi jezdí. Proto jsme se rozhodli podělit o aktuální řidičské zážitky. Vybrali jsme osm modelů z těch, které nám v uplynulých měsících prošly rukama a nejvíce nás zaujaly. všechny byly z našeho pohledu něčím mimořádné.

not random 2

Nic neřešíte a jezdíte

Díky operativnímu leasingu mohou lidé platit měsíčně fixní splátky, neřeší zůstatkovou cenu a nepotřebují mít našetřeno na akontaci, říká Lukáš Cankař, ředitel marketingu a retailového prodeje Volkswagen Financial Services.

Byznys
not random 3

Kuchyně, která je skutečným srdcem domova

Kuchyně není jen místem, kde se vaří. Každý den tady začíná i končí. Scházíme se v ní s přáteli a rodinou. Připravujeme zde sváteční obědy i běžné večeře. Je středobodem domova. Moderní kuchyně se navíc naplno opírají o nejnovější technologie a nabízejí tak špičkové funkce, chytré senzory, nadčasový design a intuitivní ovládání.

Byznys
not random 4

Chytré a zábavné vaření. Přes telefon nebo tablet

Žijeme v digitálním světě, vše se propojuje a zrychluje. Netýká se to jen mobilních telefonů, počítačů nebo televizí, s pojmy jako konektivita, aplikace nebo chytrý přístroj se potkáte už i při výběru spotřebičů do kuchyně. Zní to jako sci-fi? Podívejte se, jak se může váš každodenní život změnit už dnes. Vítejte v budoucnosti!

Byznys
not random 5

Jak se dělá kafe

V horách na poněkud přelidněném indonéském ostrově Jáva pěstují malí farmáři kávu, která pak končí i v našich domácích šálcích. Proč vyměnili papriky a zelí za kávovníky? A jak vypadá cesta kávového zrna z jejich rukou až na zaoceánský parník? Seznamte se s lidmi, jejichž sklizeň možná už zítra ráno ochutnáte.

not random 6
not random 7

Americký sen

Nejlepší český amatér Šimon Zach hraje už třetím rokem za Louisville Cardinals, tým stejnojmenné univerzity v Kentucky. V uplynulé sezoně vyhrál dva turnaje, ten na Havaji dokonce v rekordu školy. Po dvou letech se opět představí i divákům na Czech Masters. Kam ho Amerika posunula? Jaké má plány po skončení studia? A jak se těší na Albatross?

not random 8

Golf na vysvědčení

Jak golf zcivilnit a přitáhnout k němu děti? Česká golfová federace chce využít i největší turnaj na našem území k tomu, aby sport otevřela dalším lidem. V prvních školách v Česku už je golf mezi povinně volitelnými předměty a žáci z něj mají známku na vysvědčení.

not random 9

Jak golf přežil socialismus

Je to sport, který komunistický režim padesátých let vymazal ze seznamu oficiálních sportů. Otřásly jím čistky i zavírání hřišť, obnovit ho pomáhal i nadšenec, který se zaštiťoval svým členstvím v KSČ. Historii tohoto sportu u nás v druhé polovině dvacátého století přibližuje vyprávění Prokopa Sedláka, celoživotního golfisty, jehož otec spoluzakládal v roce 1928 klub v Líšnici.

not random 10

Rozvoj letectví: Nebe plné turistů

Dá se říci, že lety do asijských destinací se mezi Čechy stávají stejně oblíbené, jako byly v devadesátých letech cesty autem do kempů v italském Bibione. Češi zkrátka létají více než dříve, mnozí i několikrát do roka, letenky kupují na dlouho dopředu. Tuzemský vývoj v tomto ohledu kopíruje celosvětový rozvoj letectví. Ceny letenek klesají a aerolinky se taky potýkají s novým problémem – chybějí piloti.

not random 11
not random 12

Recepty cihlového krále

Začínal ve třiadvaceti prodejem asfaltových pásů na střechy. Po čtvrtstoletí je s firmou DEK největším prodejcem stavebnin v zemi, vstoupil i do dalších příbuzných oborů. Naložení zboží za osm minut, snídaně zdarma… Jaké jsou další recepty Víta Kutnara na dobývání miliardových trhů?

not random 13

Sportovní přenosy: velká vysílací revoluce

Nejvyšší česká fotbalová soutěž i prestižní Liga mistrů se od nové sezony zcela stěhují na placené kanály O2 TV. Změnilo se také vysílání olympijských her. Vysílací práva na sportovní přenosy jsou atraktivní zboží a soukromé subjekty tak mění léta zavedené pořádky.

not random 14

Oběd platíš náramkem, fakturu fotkou

Tým kolem třicetiletého Michala Šmídy už pět let pracuje na tom, aby lidem zjednodušil placení. Začal jako čistě internetová služba, dnes už se posunul i do kamenných obchodů. A se svým pohodlným systémem plateb nyní Twisto vyráží i do světa, prvním cílem je Polsko.

not random 15

Pro úspěch si dojeli do Spojených států

Žádný plán není tak divoký, aby nešel vyzkoušet. Alespoň když je vám hluboko pod třicet a věříte ve své schopnosti. A tak se firma čtyř českých mladíků vypravila zkusit štěstí do San Francisca. Nešlo to hned, ale povedlo se. Dnes firma STRV vyrábí v Česku software pro americký trh. A zjevně se jí to dobře daří.

not random 16
not random 17
not random 18

Metallica a pedály z Čech

David Karon od mládí miloval muziku. Sám hrál na bicí, ale kytaristům rád seřizoval jejich efekty. Pracoval pro koncern, který dělá nástroje. Když se přestěhoval do Prahy, založil firmu na kytarové efekty. Jeho společník není ledajaký: Kirk Hammett, kytarista legendární skupiny Metallica.

not random 19

Život je hra. Přes mobil s kámošem

Když ráno v tramvaji nebo ve vlaku potkáte člověka, který se hrbí nad mobilem a horečnatě po něm přejíždí prstem, může jít dost dobře o klienta firmy Gamee. Firma sídlící na krásném místě pod pražskou vyšehradskou skálou vyrábí jednoduché hry pro mobilní telefony, ve kterých můžete soupeřit se svými kamarády.

not random 20
not random 21
not random 22

V jedné ruce pojistka, v druhé kozí sýr

Je šéfem a více jak třetinovým vlastníkem velké finančně-poradenské firmy, ke které chce přidat ještě novou pojišťovnu. A jako osobní byznys provozuje síť bister a prodejen čerstvých potravin. Pracovní život Petra Borkovce se pohybuje od investic, pojistek a hypoték až k biovejcím a farmářskému sýru.

not random 23

Automobily: Doba elektrická

Výrobci se začali naplno chystat na novou éru automobilismu. Hlavní roli v ní hrají elektrické pohony a internet. Ale pozor, spalovacím motorům ještě zdaleka neodzvonilo. Největší vítěz nové doby je ovšem dopředu jasný: zákazník. Nikdy v historii neměl tolik možností na výběr a nedostával za své peníze tak dobrá, pohodlná a bezpečná auta.

not random 24

Budoucnost a ženská ruka

Ženy s dobrou kupní silou jsou nejnadějnější zákaznickou skupinou pro výrobce aut. Lexus podle svého evropského šéfa Pascala Rucha věří, že je osloví novým modelem, jehož vývoj poprvé v historii koncernu řídila dáma.

not random 25

Čína jede SUV

Číňané dělají automobilkám radost. Tahounem největšího trhu světa jsou SUV, tedy sportovně užitková vozidla míchající velikost terénních aut s komfortem klasických městských aut. Prakticky všechny automobilky se chtějí na této vlně v příštích letech vézt. Překotný rozvoj se však odehrává v mantinelech vymezených čínským státem.

not random 26
not random 27
not random 28

Rekordní rok

Zájem o Turecko či Tunisko se vrací, ze sousedních zemí je u českých turistů stále populární Rakousko a Slovensko, na špičce zůstává Chorvatsko a Itálie, lidé však létají i do destinací v Perském zálivu a obecně v Asii. Kombinace rostoucích příjmů a toho, že obavy z migrační krize a terorismu loni oslabily, způsobila, že to přinejmenším v prvních letošních měsících vypadalo na rekordní rok českého cestování.

not random 29

Rodinné firmy: vidíme to dobře

K úspěchu si pomohli vlastní pílí a nasazením. Drží při sobě a často ani nepovažují za tak důležité, kdo co vlastní, ale aby společná firma fungovala. Peníze, které vydělají, investují do dalšího rozvoje firem a zaměstnanci pro ně nebývají jen kolonkou v tabulce. Rodinné firmy zažívají v Česku dobré časy.

not random 30

Dvoračky a Štumpovka: Čtvrt století v oblacích

Letos v dubnu to je právě pětadvacet let, co se Milan Starý ze středočeských Bečvár přesunul na krkonošské Dvorské boudy. Z původně domluveného jednoho roku se stal celoživotní pobyt a podnikání, do něhož už je dávno naplno zapojená druhá generace a pomalu dorůstá i ta třetí. Jak se vyvíjel příběh Dvoraček a Štumpovky, dvou chat, ve kterých se ročně zastaví desetitisíce lidí na horských túrách?

not random 31

Úspěšný rozvod v hliníkovém údolí

Ta fabrika, v níž se lisují hliníkové součástky do aut, má skutečné kouzlo. Robotizované licí stroje, pečlivě seskládané výrobní linky, bedny plné roztodivných výlisků a dva zapálení majitelé, kteří mají oba na vizitce jméno Miloslav Pavlas. Podnik přes dvacet let provozovaly společně rodiny Pavlasových a Koudelkových, až loni otec a syn Pavlasové své společníky vykoupili.

not random 32

Klikaři z Dobrušky

Roman Ulich se vyučil strojařem. Zkoušel obchodovat s lecčím, než vsadil na kliky – pak je začal montovat, vyrábět a nakonec i navrhovat. Finančně pomáhal mladší bratr Ivo, v té době známý fotbalista, vedoucím výroby se stal nejstarší ze sourozenců Petr. Za výrobky značky M&T dnes berou v kancelářích Petra Kellnera či Andreje Babiše i v resortu Jiřího Šmejce na Maledivách, úspěch slaví v novém domě Drn na Národní třídě.

not random 33

Klient je v bance větším pánem než kdykoli dřív

Zákazníci očekávají, že banka všechno vyřídí za pár minut. A na nás je, abychom jejich přání splnili, říká Petr Brávek, jeden ze dvou Čechů v představenstvu Erste Group Bank. Jak bankovní skupina, do které patří i Česká spořitelna, přechází do digitálního věku? Co to přinese klientům? A proč kvůli tomu šéfové sedí spolu?

not random 34

Banky v kapsách a kabelkách

Digitalizace dramaticky mění bankovnictví. Miliony českých klientů přešly k obsluze svých financí na internet a teď se rychle přesouvají od počítačů k mobilům. Otevírají se i nové možnosti pro firemní klienty a elektronická revoluce mění i vnitřní chod bank. Letošní rok bude v mnohém zlomový.

not random 35

Úroky rostou, uberte plyn

Po dlouhém, někdy prudkém růstu výnosů mnoha investic, od akcií k nemovitostem, lze letos očekávat snížení tempa. Doba levných peněz směřuje ke svému konci, centrální banky, včetně té české je přestávají pumpovat do hospodářství a zvedají dosud velice nízké úrokové sazby. Nemusí jít o žádné drama, jen už nejspíše některé investice nebudou takovým trhákem.

not random 36
not random 37

<< NOVĚJŠÍ STARŠÍ >>