Golfové příběhy

Byznys

Úvodní slovo golfového speciálu.

Jak se můžeš dívat na golf v televizi? Vždyť se tam nic neděje. Tuhle otázku, k níž byla pro jistotu rovnou připojena i odpověď, jsem slyšel od různých známých mnohokrát. Nejprve jsem se je snažil přesvědčit, že děje a že je to ve skutečnosti skvělá zábava. Později jsem si vystačil s jednoduchou odpovědí: Mě to baví.

Od zasvěcenějších pak přicházela otázka, jak může být zajímavé sledovat golfový turnaj na hřišti, když mezi odpalujícím hráčem a místem, kde skončí jeho míček, může být i čtvrt kilometru. A k tomu ani člověk neví, jaké jsou zrovna výsledky. Starost o výsledky s rozvojem mobilních telefonů odpadla, v každé sekundě můžete vědět, jak se turnaj právě vyvíjí. A u koukání na samotnou hru si člověk občas vybere odpaliště, občas místo u greenu anebo může hráče i doprovázet a jít po hřišti s nimi. 

Ještě lepší ale je jít sledovat na hřiště hráče i s jejich životními příběhy. Na Czech Masters můžete vidět chlapíka, který vyhrál před dvěma lety nejslavnější turnaj světa a pak ho ničily bolesti zad. Jmenuje se Danny Willett (rozhovor s ním si můžete přečíst zde) a teď se vrací do formy. Posune se v Praze zase výš?

Můžete také sledovat Johna Dalyho, který kdysi vyhrál hned dva turnaje kategorie major (obdoba grandslamu v tenisu) a měl možná nejdelší rány na světě. Pak ovšem kariéru léta topil v alkoholu a o desítky milionů dolarů ho připravil hazard. V kasinech už nehraje – na hřišti stále ano.

Nebo třeba Lee Westwood, ten byl dokonce nějaký čas světovou golfovou jedničkou, naopak zase nikdy žádný turnaj kategorie major nevyhrál. Určitě to ale ani v pětačtyřiceti nevzdal a pořád věří.

A co takový Čech Filip Mrůzek? Dvakrát za sebou postoupil na Albatrossu do finálových kol, loni se mu to o jednu jedinou ránu nepovedlo. Dá to letos do třetice?

Případně amatér Šimon Zach (rozhovor s ním najdete zde). Nejvyšší evropskou soutěž profesionálů si vyzkoušel už v patnácti letech. Teď má za sebou tři úspěšné roky na americké univerzitní soutěži. Zazáří na hřišti, které se nachází jen pár kilometrů od jeho jinonického domova?

Takových příběhů si od 23. srpna můžete na hřišti Albatross těsně za Prahou najít spoustu. A když se budete chtít naladit předem, můžete si přečíst třeba o tom, jak český golf přežil válku a socialismus. Jde o příběhy, které jsou, myslím, zcela srozumitelné i těm, kteří v životě kolem golfového hřiště ani neprošli.

Pokud ovšem smím radit, tak se projít běžte – přímo na špičkový evropský turnaj. Uvidíte, že se toho tam děje spousta a že vás to bude bavit. 

Hezké zážitky a příjemné čtení.

 

 

Součástí golfové přílohy jsou:

 

Rozhovor s nejlepším českým amatérem Šimonem Zachem

 

Příběhy o tom, jak golf přežil socialismus

 

Rozhovor s anglickým golfistou Danny Willettem

 

Článek o tom, jak se v Česku rozvíjí dětský golf

 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama