Glosa

Ó, my se máme

08 / 04 / 2018

Co všechno by mohlo vyrůst na zelené louce aneb o dalším gejzíru předvolebních slibů.

Co všechno by mohlo vyrůst na zelené louce aneb o dalším gejzíru předvolebních slibů.

Bude to velké, možná největší od památného roku 2006, kdy sociální demokraté slibovali zvýšení porodného na sto dvacet tisíc.

První kolo předvolebních dárků je uzavřeno. Například platy vyplácené ze státního rozpočtu stouply meziročně o 14,7 procenta. Díky růstu ekonomiky a velkým daňovým odvodům je teď kde brát. Stejně jako v roce 2006.

Plná pokladna a další blížící se volby — tentokrát komunální — startují nové kolo. Pro někoho levnější autobus, pro jiného točené pivo. Nejlepší výčet, co jde všechno slíbit, udělal Andrej Babiš. Na videu jej zachytil Václav Dolejší ze zpráv Seznamu. Přepsaný na papír ten průvan slibů vynikne ještě líp. Jen jsem nevěděl, kam dávat tečky. 

„Milan Hnilička má na stole sedmnáct zimních stadionů, máme Harrachov, možná i ta rychlodráha pro Martinu Sáblíkovou a další investice, otec Ester Ledecké mluvil o takovém komplexu v Německu, kde lyžují slalom celý rok například. Plus domovy seniorů, nemluvím o obchvatech a dálnicích, rychlovlaky a tak dále. To kdybychom dali všechno na papír, nebo školy, nebo školky… obnovu kulturních památek bychom taky chtěli, a tak dále. A taky na zelené louce, v Praze nemáme žádnou novou koncertní síň, knihovny, prostě všechny investice. A bydlení jsem zapomněl samozřejmě. Nejsou byty. A samozřejmě investice do nemocnic jsou potřebné, sociální péče samozřejmě, máme 1,2 milionu, co jsou zdravotně postižení,“ řekl Babiš.

Ó, my se zase budeme mít. Jako v roce 2006, dva roky před finanční krizí.

Galerie (1) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat