Anketa

Na jakých horách jste si nejlépe zajezdili?

15 / 01 / 2017

Na anketní otázku odpovídají horolezkyně, lyžař, snowboardista a bývalý prezident.

Na anketní otázku odpovídají horolezkyně, lyžař, snowboardista a bývalý prezident.

5877899d9c40aea49c2610d0 MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​Blanka Nedvědická
Horolezkyně
Běžela přes 70 lyžařských maratonů, často v nich bodovala.

Od Kalifornie po Jizerky​

1)  Nejmajestátnější scenerií bylo Mt. McKinley na Aljašce, když jsem jela na skialpech nejdřív do a potom z předsunutého základního tábora ve výšce 4 200 metrů při výstupu na nejvyšší horu Severní Ameriky. 2) Nejsvobodnější jízdu jsem zažila na backcountry běžkách při zimních přejezdech Sierry Nevady v národním parku Yosemite. Nad čarou lesa se dá jet téměř kamkoliv; a to pod modrou oblohou s kalifornským sluncem. 3) Ale nejraději jezdím na běžkách klasickým stylem v upravených stopách Jizerských hor – Jizerská magistrála je má láska.

 

 

5877899d9c40aea49c2610c2 MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​Václav Klaus
Bývalý prezident
Lyžuje od dětství; věnuje či se věnoval i řadě jiných sportů, například basketbalu.

Červená ve Svatém Petru

Asi jste oslovili skvělé lyžaře nebo snowboardisty, kteří mají velkolepé odpovědi, ale já jsem pouhý amatérský lyžař. Jako patriot zmíním naše hory; hovořím více o sjezdování než běžkování. Neznám nic lepšího, než být ráno jedním z prvních na červené sjezdovce ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně nebo na Bramberku (správně Hnědý vrch) v Peci pod Sněžkou. Za úžasné lyžování považuji taky Whistler Blackcomb v Kanadě, Beaver Creek v Coloradu, Obergurgl nebo Zürs v Tyrolsku. A abych nezapomněl – rád jsem jezdíval i do Passo Monte Croce v Dolomitech.

 

 

5877899a9c40aea49c261045 MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​Martin Černík
Snowboardista
Vyzkoušel i  heliboarding, při kterém pro  kamery sjížděl strmé svahy.

Tomahawk na Aljašce

Za svoji kariéru jsem několikrát obletěl zeměkouli. Nezapomenutelné hory jsou na Novém Zélandu a v Chile, ale pokud bych měl vybrat NEJ, říkám Aljaška. Sedmkrát jsem tam natáčel extrémní ježdění, létali jsme helikoptérami a sjížděli úžasné hory. Když stojíte na vrcholu, vidíte nekonečno zasněžených štítů. Když se ale podíváte, kam máte jet, vidíte jen prvních padesát metrů. Nejdůležitější je zapamatovat si trasu, když letíte okolo vrtulníkem. Odkud začít, kde zatočit a kam to napálit, kdyby se to urvalo. Nejlepší jízda byla na vrcholku Tomahawk poblíž města Haines.

 

 

5877899b9c40aea49c2610b4 MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​Robin Kaleta
Freerider
Pořádá kempy, na kterých učí bezpečnému lyžování mimo sjezdovky.

Beskydy

Znáte ten pocit, kdy jste na nějakých podělaných závodech, zatímco vás kamarádi krmí obrazovými zprávami o nejlepších podmínkách u vás doma, odkud jste před pár dny odjeli? Já jo... Moje nejlepší ježdění nebylo v Alpách, Kanadě, ani na Aljašce nebo ve Švédsku, kde trávím vždycky asi měsíc ročně a vybírám z vrtulníku svahy pro sjezd s mými klienty. Všechno to jsou skvělé destinace s výborným sněhem a krásnými horami, ale mým „doma“ jsou Beskydy. Kdykoli se mi poštěstí pročísnout tamní lesy prašanovou zatáčkou, je to pro mě svátek a nejlepší ježdění.

Galerie (5) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat