Editorial

To nevymyslíš

11 / 11 / 2018

Úvodní slovo k listopadovému vydání magazínu Reportér věnuje jeho šéfredaktor absurditám současné české politiky.

Úvodní slovo k listopadovému vydání magazínu Reportér věnuje jeho šéfredaktor absurditám současné české politiky.

V tomto čísle Reportéra píšeme o potížích, se kterými se potýkají čeští doktoři, nedávno jsme se podrobně věnovali zase učitelům.

5be40c06e4b0266373c3dd1e MEDIA_ITEM image

Ovšem ruku na srdce, zdaleka nejhorší povolání mají v České republice autoři politické satiry. Na slavné prvorepublikové duo Voskovec a Werich nemají s čím navazovat. Zkuste si taky vymýšlet vtipné texty a skeče o politice, když ta sama píše ty nejfantastičtější příběhy.

Vezměme třeba jen ten nejčerstvější.

Ruský obchodní partner Martina Nejedlého, nehonorovaného hlavního poradce českého prezidenta republiky, pumpne o padesát milionů korun firmu Jie Ťien-minga, čínského nehonorovaného poradce téhož českého prezidenta. 

Ruský podnikatel se mezitím vytratil kdesi na Azurovém pobřeží, zatímco čínský poradce se letos na jaře ztratil úplně, patrně péčí tamních úřadů. Co přesně se s ním stalo, se možná mohl český prezident dozvědět, když byl začátkem listopadu v Číně na návštěvě a hrál tam na klavír čínskému prezidentovi a ruskému premiérovi. Co se stalo s penězi, už se nedozví nejspíš nikdy nikdo.

Lze tohle překonat v nějakém fiktivním satirickém příběhu? Absolutně bez šance! 

Ale abychom nezůstávali jen u prezidenta a jeho okolí. Máme také premiéra, který na sociálních sítích hlasitě bojuje proti zvýšení platů nenažraných politiků o dvacet tisíc a sám přitom pro svůj holding čerpá dotace po stamilionech ročně. Nebo největší opoziční stranu, která by s tím premiérem nikdy nešla do vlády s odkazem na jeho trestní stíhání a sama přitom vřele přivítá ve svém senátorském klubu chlapíka, který byl pravomocně odsouzený za uplácení ve fotbale. A nový primátor hlavního města zase vydává za svou hlavní politickou zkušenost, že už dříve viděl zasedání zastupitelstva na internetu.

Ať si tohle pokusí nějaký satirik vyfabulovat, nikdo mu to neuvěří.

Milé čtenářky, milí čtenáři, přeji vám hezké podzimní dny, hodně zábavy i jinde než na politické scéně a příjemné čtení!

 

P.S.: Příští číslo vychází 10. prosince.

Galerie (2) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat