Sólo pro Žofii

Obrazem

Seznamte se: zpěvačka Žofie Dařbujánová.

img DALŠÍ FOTOGRAFIE V GALERII

Žofie Dařbujánová, zpěvačka skupiny Mydy Rabycad, si tři dny před koncem roku splnila dlouholeté přání a vydala pod jménem Zofie Dares první sólovou desku. V novém roce začne chystat další desku – tentokrát zase s kapelou. Datum křtu mají jasné už teď: 22. listopadu.

 

Dívka z dobré rodiny

Žofii to od mala táhlo ke zpěvu, kterému se věnuje už od pěti let. Přestože je na pódiu velmi charismatická, v mládí prý bývala stydlivá a neuměla si představit, že by vystupovala před lidmi. To se zjevně změnilo a jako nepřehlédnutelná „frontwoman“ vystupovala s Mydy Rabycad na řadě festivalů, včetně toho v Glastonbury nebo jako překvapení na loňských Colours of Ostrava. Její role je v kapele nejen za mikrofonem, ale je i textařkou většiny písní a stará se také o kostýmy a vizuální tvář celé kapely.

Žofie pochází z Hradce Králové, oba rodiče jsou architekti. Starší sestra Julia Chochola občas píše texty pro Mydy Rabycad, ale především je výtvarnicí a známou tatérkou. Bratr Matyáš Chochola se zase věnuje mimo jiné sochařství a výtvarnému umění.

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama