Robotická dívka dobývá svět

Obrazem

Mladá česká tanečnice Jája Vaňková vystupuje po boku světových hudebních hvězd. Patří mezi absolutní světovou špičku v moderních stylech krump a animation.

img DALŠÍ FOTOGRAFIE V GALERII

Stěhování za tancem. S tancem začínala doma v České Kamenici na Děčínsku. Ve čtrnácti letech se kvůli tanci poprvé stěhovala, prozatím do Prahy, kde se stala členkou seskupení Out of Bounds. V osmnácti, kdy ji objevil choreograf Phillip „PacMan“ Chbeeb a nabídl jí účast v taneční skupině I.aM.mE, se stěhovala podruhé, do amerického Houstonu.

Se skupinou vyhráli soutěž America’s Best Dance Crew a Jája se přestěhovala potřetí, do Los Angeles. Zúčastnila se i dalších televizních tanečních soutěží. Proslavila ji role Robot Girl v tanečním filmu Step Up All In. Vystupuje po boku světových hudebních hvězd – Seleny Gomez, Ludacrise nebo Kevina Harta. S Ludacrisem tančila na loňském basketbalovém NBA All Star víkendu.

Jejími oblíbenými tanečními styly jsou animation a krump, ve svých vystoupeních často předvádí neuvěřitelně přesné roboticky působící pohyby. Hlavní působiště má stále v Los Angeles, jezdí ovšem na taneční vystoupení a workshopy po celém světě. Jeden z nich měla nedávno i v Praze. 

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama