S popem do světa

Kultura

O tom, že i české kapely mohou mít světové ambice.

Když jsme před pěti lety začínali hrát se skupinou „teepee“, muziku jsme brali jako koníček, protože na české hudební scéně se s naším alternativním pojetím popu dá jen těžko uživit – trh je malý. Vůbec jsme si nedokázali představit, že by nás mohla pouštět německá, americká nebo španělská rádia.

Všechno změnilo hraní na showcasových festivalech typu Nouvelle Prague, Enea Spring Break, Eurosonic nebo Waves Vienna.

Právě ve Vídni šel náhodou okolo šéf našeho současného berlínského vydavatelství Springstoff, zaposlouchal se a po koncertě nabídl spolupráci: byl to krásný šok. O to hezčí, že je tohle vydavatelství aktivní ve všem, co je nám sympatické – je queer, feministický, zabývá se ekologií.

Druhým milníkem byl showcase v polské Poznani, kde jsme se potkali s Bartkem Borowiczem z bookingové agentury Borowka Music, který nám domlouvá koncerty v Polsku.

Ano, měli jsme štěstí, ale taky mu šli naproti. Každému vystoupení automaticky předchází dlouhá příprava, a například s tím, jak se zvukově vyrovnat evropským standardům, jsme si nechali pomoci od britského producenta Toma O. Marshe, který naše písně posunul o level výš.

Ukázalo se, že i české kapely můžou mít ambice. Je jedno, z jak malé země jsme – důležité je mít co říct, dokázat to předat a vsadit na dobrého producenta. Pak už to jde, s trochou štěstí, skoro samo.

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama