Dárek (nejen) pro muže

Kultura

Jak udělat radost každému, kdo miluje fotbal.

Vždycky mě fascinovalo, že pod vánočním stromkem pokaždé najdu věc související s nejakou zmínkou, kterou jsem před svou ženou utrousil třeba uprostřed léta. My muži máme přesne opačnou vlastnost, než je pozornost tohoto druhu: nejlíp se nám nakupují dárky pro sebe. Jeden takový jsem si dopřál už na začátku adventu.

Jmenuje se Football Club a má podtitul Čtvrtletník pro fotbalovou kulturu. V době, kdy se nad tištenými médii smráká, spatřil světlo světa magazín snů – alespoň pro mně. Už pročítání obsahu naplní rozkoší každého muže s fotbalovým srdcem. Záhada britských Vánoc: jak se venkovní dres Dukly dostal do textu rockové kapely? Pavel Vrba: Chtěl jsem koupit Luku Modriče. S Gazzou nešlo držet krok: první Slovák v Premier League poznal náročné večírky s Paulem Gascoignem. Americký sen: rozhovor s Bořkem Dočkalem, který se nechce vrátit z USA do Číny. Milionový zapadákov: v bosenském Hadžiči vychovali desítky fotbalových hvězd. Jak mě potkal Zlatan: Ibrahimovič školí Američany v sebevědomí. Ať za nás hraje klidně papež: víra na severoirských stadionech. Klobásy v Blansku: vyprávění Britů žijících v Česku, komu tady fandí. Brentford: příběh prokletého klubu ze západního Londýna. Míč pro Alberta Camuse: alžírský nároďák se rodil v odboji. Historky z Parkáče: Horst Siegl a Martin Frýdek vzpomínají, co dělali mezi tréninky. 

Stodevadesátistránkový podzimní svazek (03/18), který vypadá spíš jako soubor filozofických esejů (bez barevných fotografií a bez reklam), obsahuje i další skvosty českých i zahraničních autorů, které spojuje láska k fotbalu. Takže, milé ženy: pokud máte doma fotbalového fandu, neváhejte. A samozřejmě přihoďte předplatné Reportéra.

Reklama
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama