Ondřej Bank: do Kitzbühelu, na Světový pohár

Lidé

Od pátku 24. ledna do neděle 26. ledna 2020 zaplaví rakouské městečko Kitzbühel statisíce návštěvníků. Opět totiž dojde na lámání kostí! Už po osmdesáté se sem sjedou milovníci extrémního sjezdového lyžování. Zabijácká trať z vrcholu Streif odeslala v minulých letech několik lyžařů do předčasného důchodu. Česká sjezdařská legenda Ondřej Bank se opakovaně nechal slyšet, že na Hahnenkamm si troufnou jenom blázni a psychopati. Přesto se sem v lednu znovu vydává. A zdá se, že nebude sám!

img DALŠÍ FOTOGRAFIE V GALERII

Závod v Kitzbühelu si pověst jednoho z nejnebezpečnějších sjezdů drží od 30. let minulého století. Od té doby se jezdí tradičně, přičemž v roce 1967 se stal očekávánou událostí v rámci Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

Ondřej Bank je jedním z mnoha lyžařů, kteří se jej opakovaně neúčastnili, proto, že je sjezdovka odrovnala už při tréninku. Streif je jedna z nejstrmějších tratí světa, její terén je navíc dost hrbolatý. Otřesy mozku, otevřené zlomeniny, amputované nohy…to je jen pár příkladů, čemu se zde lyžaři dobrovolně vystavují. 
​​​​​​​Rakouský Kitzbühel je přesto skvělým místem pro zimní dovolenou. Pokud se nechcete úmyslně zabít, najdete v místním ski resortu i spoustu decentnějších sjezdů. A s kým jiným po boku byste se sem měli vypravit než s mistrným českým lyžařem Bankem? 

Ten se stal tváří nové kampaně Tesco a Mastercard. V případě platby kartou Mastercard v obchodech Tesco můžete vyhrát balíček aktivit na světovém poháru v Kitzbühelu, a to v doprovodu ostříleného lyžařského barda. Součástí výhry je ubytování a lístky na závody světového šampionátu. 

 „Ondřej Bank je ztělesněním lyžování v Česku, proto jsme rádi, že jsme právě jeho získali do této kampaně. Pro samotné soutěžící je zárukou nezapomenutelného zážitku,“ říká Markéta Koptišová Mocová, manažerka finančních služeb společnosti Tesco.

 

Chcete-li se zapojit i vy, zajděte na www.nahorysbankem.cz

Reklama
Advertisement
Reklama
Reklama

Sdílení

Reklama

Podpořte nezávislou žurnalistiku

I díky Vám mohou vznikat finančně náročné texty a reportáže v magazínu Reportér.

200 Kč 500 Kč 1000 Kč Jiná částka

On-line platby zajišťuje nadace Via a její služba darujme.cz

Reklama
Reklama
Advertisement