Advertorial

Nic neřešíte a jezdíte

Škofin
09 / 09 / 2018

Díky operativnímu leasingu mohou lidé platit měsíčně fixní splátky, neřeší zůstatkovou cenu a nepotřebují mít našetřeno na akontaci, říká Lukáš Cankař, ředitel marketingu a retailového prodeje Volkswagen Financial Services.

Díky operativnímu leasingu mohou lidé platit měsíčně fixní splátky, neřeší zůstatkovou cenu a nepotřebují mít našetřeno na akontaci, říká Lukáš Cankař, ředitel marketingu a retailového prodeje Volkswagen Financial Services.

Počet soukromých majitelů, kteří při nákupu nového auta využívají nějakou formu financování, roste. Co je příčinou? 

Zákazníci více reflektují, že financování je flexibilní a výhodný způsob pořízení vozu. Možnosti a variabilita se v čase rozšiřují a v kombinaci s podporou automobilek v podobě akčních nabídek i soukromé osoby zjišťují, že je to mnohdy výhodnější než koupě tzv. za hotové. Fixní měsíční splátky zároveň umožňují lépe plánovat další investice. 

 

Jaký je poměr lidí, kteří hradí vozy hotově, a těch, kteří využívají financování?

Dvě třetiny jak soukromých, tak firemních zákazníků nějakým způsobem financují. U soukromých osob i fyzických osob podnikatelů má stále největší podíl úvěr, ale podíl operativního leasingu vzrůstá, naopak u větších firem je již převažující forma operativního leasingu.

 

5b9235619c4050e970f690d7 MEDIA_ITEM image
Lukáš Cankař, ředitel marketingu a retailového prodeje Volkswagen Financial Services.

 

Je výhodnější úvěr, finanční, nebo operativní leasing? Pro koho se která forma hodí?

U úvěru se dá dosáhnout nízké splátky dle možností klienta díky například vyšší splátce předem či poslední nerovnoměrné splátce. Jedná se o flexibilní produkt, který umožňuje reagovat v čase na měnící se potřeby zákazníka. Hlavní odlišnost operativního leasingu oproti úvěru je fakt, že si vozidlo pouze pronajímáte. Všechny služby máte v měsíční splátce, neplatíte akontaci a vůz po smluvní době vracíte.

 

Popularita operativního leasingu roste. V čem jsou jeho výhody?

Potřeba vlastnit již není tak silná a pro většinu řidičů se vůz stal běžným nástrojem mobility. Platíte měsíčně fixní splátky za jeho pronajímání, neřešíte ani zůstatkovou hodnotu a neplatíte žádnou počáteční akontaci. Padá tak vstupní bariéra pro pořízení vozu i pro mnoho mladých, již vydělávajících lidí. 

 

Jaké jsou rozdíly mezi financováním automobilkami a dalšími institucemi?

Díky úzké vazbě na značky a prodejce dokážeme kromě atraktivní úrokové sazby nebo splátky nabídnout i další služby a značkové benefity, jako například předplacený servis, značkové pojištění, dovybavení vozu apod. Klient má záruku značkových služeb, například opravy v autorizovaných servisech originálními díly, náhradní vůz zdarma až na 20 dnů či kompletní servisní prohlídky a údržbu vozu zdarma. 

 

Zatím byla řeč o nových vozech. Ale co pořízení bezpečné ojetiny? Lze financovat i použitý vůz?

Nákup ojetého vozu na splátky se pro mnoho Čechů stal alternativou pro pořízení kvalitního vozu vyšší třídy za příznivější cenu. Populární jsou například certifikované programy ŠKODA Plus a Das WeltAuto, ve kterých poskytujeme vyzkoušené ojeté vozy do stáří pěti let. 

Galerie (2) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat