Glosa

Zrní za bitcoiny

Jan Unger
18 / 02 / 2018

O jednom průkopnickém koncertu.

O jednom průkopnickém koncertu.

V říjnu jsme si zahráli ve vyprodaném Foru Karlín, všechno boží, ale taky to v nás probudilo touhu něčím to velké hraní s velkou produkcí vyvážit. A tak jsme se rozhodli uspořádat teď koncem dubna několik koncertů pro omezený počet lidí, všechny jenom při svíčkách a bez elektroniky.

Hledali jsme co nejzajímavější místa v Praze, kde by se dal takový komorní, intimní koncert zahrát, a jedním z vybraných, kde o nás zároveň projevili zájem, byl holešovický institut Paralelní Polis. Známe se díky pár osobním setkáním s výtvarníkem Romanem Týcem, ale taky nás celkově baví vykročení mimo zažitý systém — hledání jiné cesty, které lidi Týcova typu kolem Paralelní Polis, potažmo bitcoinů, představují.

Jo, třeba je ta hledaná cesta slepá, ale samotný hledání je velmi zajímavý a inspirativní… Ač podstatě kryptoměn prakticky nerozumíme, je to fenomén, který popichuje a probouzí v nás dobrodružnej pocit.

Ani jsme nevěděli, že v Česku zatím nikdo koncert komplet za bitcoiny neudělal, nebylo naším cílem být první; prostě jsme chtěli lidem nabídnout drobné dobrodružství, jen ať si osahají alternativní měnu a popřemýšlejí o tom. 

Nabídli jste to i sobě samotným. Řekli jsme si s klukama, že si peníze vybrané ze vstupu nerozdáme, ale počkáme na vhodný okamžik, kdy bitcoiny vyměníme za koruny v nějakém dobrém kurzu. 

Třeba až za pár let. 

A třeba tou dobou bude všechno jinak, takže měnit bitcoiny nebude třeba.

 

Autor je zpěvák skupiny Zrní

Galerie (1) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat