Editorial

Požehnaný čas dovolené

06 / 08 / 2017

"Proto bych nám všem přál, ať si tentokrát dovolené užijeme ještě důkladněji než jindy. Nadhled a bystrou mysl totiž budeme letos na podzim a v zimě potřebovat dvojnásob," píše šéfredaktor Reportéra v editorialu srpnového čísla.

"Proto bych nám všem přál, ať si tentokrát dovolené užijeme ještě důkladněji než jindy. Nadhled a bystrou mysl totiž budeme letos na podzim a v zimě potřebovat dvojnásob," píše šéfredaktor Reportéra v editorialu srpnového čísla.

Letní dovolená je skvělá, protože i když trvá třeba jen dva týdny, dokáže mnohým z nás naplnit život na celé měsíce. Alespoň u mě to platí beze zbytku. Nejprve koncem zimy strávíme doma dost času diskusemi, kdy a kam v létě pojedeme, abychom se po důkladném zvažování usnesli, že to bude Španělsko v první polovině července. Jako ostatně i loni, předloni, předpředloni… Ale příští rok to už bude zaručeně jinak.

Celý červen pak mám o zábavu postaráno tím, že se nervuju, zda v práci stihnu před odjezdem všechno, co je potřeba. A když se to náhodou povede, začnu si rovnou dělat starosti, zda naopak stihnu všechnu práci po návratu. 

Pro vyplnění zbylých volných chvil pak může báječně sloužit přemýšlení o tom, jakou optimální cestu zvolit. Nad internetovým plánovačem tras se dá strávit spousta hezkých večerů, než o pár týdnů později v nekonečné zácpě mezi Bernem a Lausanne dojdu k jasnému závěru, že se ta letošní strategie nějak nepovedla.

K tomu pak ještě pojištění, výběr dovolenkové literatury a spousta dalších nezbytností… A to se vůbec nesnažím montovat do takových záležitostí, jako je posouzení, zda mají děti správnou velikost plavek, plážové obuvi a jestli potřebují neoprenová trička. Stejně tak mne poněkud přesahuje multioborová disciplína zvaná balení – na to nemám dostatečně vyvinutou kombinaci prostorové představivosti, strategického plánování a nekonečné trpělivosti.

Přes všechny výše zmíněné „útrapy“ bych se ale dovolené nechtěl vzdát. Ta krásná doba, která přichází po dojetí na místo samé, totiž dává odpočinout nejen tělu, ale zejména duchu. Pozoruji to na sobě i na lidech kolem. Po dovolené bývají všichni najednou nějak bystřejší, nápaditější, s větším rozhledem i nadhledem.

Proto bych nám všem přál, ať si tentokrát dovolené užijeme ještě důkladněji než jindy. Nadhled a bystrou mysl totiž budeme letos na podzim a v zimě potřebovat dvojnásob. 

Milé čtenářky, milí čtenáři, v tomto čísle magazínu Reportér najdete spoustu čtení na doma i na cesty. A také fotoreportáž z české dovolenkové legendy – „Destinace Mácháč“. Příjemné čtení a krásný zbytek léta.

 

P. S.: Příští číslo vychází 11. září.

Galerie (1) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat