Cestování

Šest zimních rájů

18 / 01 / 2018

Nemůžete se rozhodnout, do jaké lyžařské oblasti v rakouských Alpách vyrazit na dovolenou? Nabízíme vám přehled atrakcí a novinek, které vás tuto zimu očekávají v šesti tamních areálech.

Nemůžete se rozhodnout, do jaké lyžařské oblasti v rakouských Alpách vyrazit na dovolenou? Nabízíme vám přehled atrakcí a novinek, které vás tuto zimu očekávají v šesti tamních areálech.


Ski amadé

Pět regionů, 760 kilometrů sjezdovek, 270 vleků a 260 lyžařských chat a horských restaurací – to je Ski amadé. Areály Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Grossarltal patří k největší lyžařské zábavě Rakouska. Motto této sezóny zní: „Ski amadé – made my day“. Co si pod tím představit? Fantastické lyžování, perfektní zábavu a výjimečné zážitky spojené například s individuálními průvodcovskými službami. Z letošních tipů doporučujeme Grossarltal, který boduje především rozmanitostí – pestrou skladbou sjezdovek, kouzlem nádherné zimní přírody a zárukou sněhu až do Velikonoc. Grossarltal láká návštěvníky i mimo sjezdovky. K dispozici jsou běžecké tratě, stezky pro sněžnice, jízdy na saních taženými koňmi a rozlehlá oblast vhodná pro skialpy v blízkosti národního parku Vysoké Taury.

5a60b9c39c40eb4e84ec100c MEDIA_ITEM image
Grossarltal


Korutany

Slunečné počasí, prostorné sjezdovky s výbornými sněhovými podmínkami a typická atmosféra jihu ‒ tak vypadá radost ze zimy v rakouských Korutanech. Oblast je oblíbená zejména díky unikátní kombinaci jezer a hor, která přináší nespočet možností, jak se věnovat sportovním a turistickým aktivitám. Špičkovými událostmi sezony jsou Světový pohár v lyžování, bruslařský maraton na jezeře Weissensee (20. ledna – 4. února), lyžování s Franzem Klammerem a novinka letošní zimy, takzvaný „nockberský trail“, který spojuje pět lyžařských oblastí – Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert a Bad Kleinkirchheim/St. Oswald. Podle organizátorů se hodí pro „pohodové příznivce skialpinismu“, dobrá kondice a dostatek zkušeností však rozhodně nebudou na závadu – na každou etapu totiž potřebujete zhruba šest hodin chůze.

 

Zillertal

Zatímco budou děti pronikat do tajů lyžařské techniky pod vedením instruktorů v lyžařské škole, mohou si „jejich dospělí“ vychutnávat prvotřídní podmínky na celkem 515 kilometrech tratí. I mimo sjezdovky vás nicméně očekává bohatý program: ať už je to třpytivý svět ledového paláce Natur Eis Palast na ledovci Hintertux, vodní skluzavky v termálních lázních ve Fügenu a v Mayerhofenu nebo přírodní sáňkařské dráhy rozmístěné po celém údolím. Aneb pryč z pošmourného počasí rovnou do bílé zimní nádhery na sluncem zalitých pláních! Lyžařská dovolená s rodinou nebo s přáteli může být skvělým základem pro krásné vzpomínky. Účelem opravdových prázdnin je  odpočinout si, zapomenout na starosti všedního dne a užít si společně strávených chvil. Zillertalské údolí má pro takové zážitky ideální předpoklady.

 

Horní Rakousko

Horní Rakousko nabízí zimní dovolenou bez dlouhého cestování, neboť zdejší střediska jsou z České republiky rychle a pohodlně dostupná. Například cesta do lyžařského areálu Hochficht trvá z Prahy přibližně tři hodiny. Hornorakouské areály navíc nabízejí vše jak pro začátečníky, tak pro zkušené lyžaře: tréninkové svahy, školy lyžování, skvěle připravené sjezdovky všech stupňů náročnosti. Jedenadvacet kilometrů sjezdovek v již zmíněném Hohfichtu, který má vysloveně domáckou a rodinou atmosféru, nabízí lyžařský zážitek srovnatelný s menšími lyžařskými středisky v Alpách. Naproti tomu areál Hinterstoder v oblasti Pyhrn-Priel na to jde sportovněji: tři a půl kilometrová trať pojmenovaná po Hannesovi Trinklovi, legendě Světového poháru, se sklonem až 60 procent, je výzvou i pro vrcholové sportovce.

5a60ba2f9c4013e4d22432f8 MEDIA_ITEM image
Štýrsko

 

Štýrsko

Zelené srdce Rakouska v zimě ukazuje návštěvníkům svou méně známou, ale neméně atraktivní tvář: od lyžování přes termální lázně po kulinářské požitky. Když spadnou první sněhové vločky, stane se z rekreační oblasti Murtal ráj zimních zážitků. Rekreační lyžař, carver, snowboardista, freestyler nebo začátečník, každý si tu může užívat zimní radovánky s novinkou letošní sezony, a to skipasem Mur-Mürz Top Skipass, který otevírá turnikety pro devět lyžařských středisek – Turacher Höhe, Kreischberg, Grebenzen, Lachtal, Gaal, Obdach, Salzstiegl, Präbichl, Stuhleck. A pokud vás láká vyzkoušet si pohyb se sněžnicemi, zadejte si na internetu heslo „na túru na sněžnicích v Murtalu“. Akce se koná od 16. ledna do 4. února a čekají na vás Seckauerské a Seetalerské Alpy a Stubalpe v oblasti Wölzerských Taur.

 

5a60ba539c40eb4e84ec3b9e MEDIA_ITEM image
Ötztal

Ötztal

Prvotřídní lyžařská oblast Ötztal nabízí letos novou restauraci na ledovci Rettenbach, rozšířenou platnost skipasu, bondovskou filmovou instalaci a mnoho dalších atrakcí. Zejména Sölden si zachovává status jednoho z nejzářivějších středisek zimních sportů v Alpách, čemuž pomáhá i dostatek událostí, které zde vytvářejí po celou zimu skvělou atmosféru. Patří mezi ně například Electric Mountain Festival, který se koná 5. a 6. dubna přímo na ötztálských vrcholech, ve fun zóně na svazích Giggijoch pak vypuknou doprovodné akce nazvané Electric Mountain Parties. A jakou souvislost má Ötztal s již zmíněným agentem 007? Ve středisku Gaislachkogl vznikne instalace 007 Elements, jejíž návštěvníci se stanou součástí interaktivního zážitkového světa, který tématicky vychází právě z kultovní bondovské série.

 

Další si snímky si můžete prohlédnout v galerii

Galerie (8) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat