Volební inzerce

Změna je snadná

TOP 09
09 / 09 / 2018

Lidé ve vedení Prahy řešili své zájmy na úkor normální práce, říká předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, který kandiduje na pražského primátora. Chce maximálně urychlit dopravní stavby a zajistit, aby nestály více peněz, než je nutné.

Lidé ve vedení Prahy řešili své zájmy na úkor normální práce, říká předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, který kandiduje na pražského primátora. Chce maximálně urychlit dopravní stavby a zajistit, aby nestály více peněz, než je nutné.

Kandidujete na primátora hlavního města. Proč by měli Pražané volit zrovna vás?

Jsem zkušený politik. U nás je to v posledních letech skoro sprosté slovo, ale to slovo má svoji definici a politika je povolání samo o sobě. Praha potřebuje zkušeného politika, který se vyzná v chodu státní správy a samosprávy, a má i slušné zkušenosti ze zahraničních metropolí. Nemám žádné kostlivce ve skříni a práce je můj život. 

 

Rozvoj Prahy v posledních letech ustrnul. Co chce vaše sdružení udělat pro to, aby se město znovu nastartovalo?

Rozvoj Prahy ustrnul, protože lidé ve vedení města řešili své vlastní zájmy či zájmy svých hnutí a stran na úkor normální práce. Změna je snadná.

 

Které dopravní stavby považujete za největší prioritu?

Ty jsou jasné pro všechny. Jde jen o to, kdo je schopný ty stavby maximálně urychlit a přitom zajistit, aby nestály více, než je prokazatelně nutné. Takže: okruh, metro D a konečně dořešit spojení s letištěm Václava Havla. Mojí prioritou jsou ještě nové mosty přes Vltavu, které by pražské dopravě dokázaly významně pomoci.

 

Řada politiků chce řešit rostoucí ceny bydlení výstavbou obecních bytů. Patříte mezi ně?

Stavět se musí. Ale poptávku v Praze tak jednoduše nenaplníte, abyste srazil cenu bytů. Z mnoha důvodů, které tady nemá cenu rozebírat. Máme originální projekt, aby se zvýšila dostupnost bydlení pro mladé rodiny. To je podstatné. Bez toho můžete stavět, jak chcete, ale efekt se nedostaví.

 

Jaký recept na dostupnější bydlení máte vy?

V prvé řadě se musí odblokovat povolovací procesy. Zrychlit úřednický aparát a uvolnit brownfieldy. Pak musíte nabídnout mladým lidem možnost, aby na nové bydlení dosáhli. To všechno jsme schopni nabídnout a poměrně rychle realizovat.
Slibujete plán na pražský Central Park.

 

Kde má být a jak by měl vypadat?

Přirozeným Central Parkem je Výstaviště a Stromovka. Jen se musí toto prostranství dát konečně do pořádku. Určité projekty existují už několik let. Chce to jen dotáhnout a přidat k tomu pár nových myšlenek. Nechápu, proč je Výstaviště po tolika letech ve stavu, v jakém je.  

Jdete do voleb s heslem „Profesionální správa města. Konečně!“.

 

Za vašeho primátora Hudečka profesionální  nebyla?

Buďme spravedliví. Pan Hudeček měl některé velmi dobré až odvážné vize. Ale politika na radnici takového města, jako je Praha, je extrémně složitá věc. A pan Hudeček nebyl primátorem v jednoduché situaci. Kdo nezažil politiku na takové úrovni, nepochopí, jaké mechanismy musíte překonávat. Nezvládne to ani sebelepší manažer ze soukromé sféry. 

 

http://www.spojenapraha.cz​​​​​​​

Galerie (1) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat