Anketa

Co pro vás bylo nejsilnějším momentem letošních voleb?

12 / 11 / 2017

Na anketní otázku odpovídají spisovatelka, vědkyně, vysokoškolský učitel a podnikatelka.

Na anketní otázku odpovídají spisovatelka, vědkyně, vysokoškolský učitel a podnikatelka.

5a0558619c40ae673982ced0 MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​Petra Hůlová
Spisovatelka
Kandidovala za Stranu zelených například ve sněmovních volbách roku 2013.

 

Můj syn a volební kalkulačka

Když nám podle volební kalkulačky vyšla s mým devítiletým synem stejná volební preference. Dokonce měl podle výsledku k programu Zelených ještě blíž než já. A jak byl nadšenej, když to vyšlo najevo! Každopádně nejsilnější moment letošních voleb.

 

 

5a0558629c40ae673982ced7 MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​Helena Illnerová
Vědkyně
V letech 2001—2005 předsedkyně Akademie věd České republiky.

 

Nedostatek odvahy politiků

Strany slibovaly, komu všemu přidají, jak nás ochrání. Neřekly však, jak zajistí, aby nám zůstal růst HDP a nízká nezaměstnanost. Naše země je provázaná s ekonomikou Evropské unie a náš úspěch je dán převážně naší důvěryhodností jako člena EU. Je proto zapotřebí zakotvit Českou republiku pevně v EU jako jejího konstruktivního člena, který se bude podílet na jejím reformování. Zážitkem voleb pro mne bylo poznání, jak málokdo byl odvážný, aby toto řekl. Moc si nyní přeji, aby se naši politici přetavili ve státníky.

 

 

5a0558639c40ef376e6d0b16 MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​Daniel Kroupa
Vysokoškolský učitel
V roce 1989 spoluzakládal Občanskou demokratickou alianci.

​​​​​​​

Déjà vu z roku 1996

Nejsilnějším momentem letošních voleb bylo déjà vu. V roce 1996 jsem prožíval podobné drama jako letos lidé z TOP 09. Vedení ODA ve vile Portheimka společně sledovalo průběžné výsledky a ty se pohybovaly těsně nad 4,5 procenty. Pomalu narůstaly po setinách a většina účastníků dostávala hysterické záchvaty pesimismu. Jenom předseda v křesle seděl v nehybném klidu, bafal z dýmky, jako by se ho to netýkalo, a na vzrušené otázky odpovídal monotónně: „Projdeme“. A prošli jsme. I TOP 09 prošla. Teď už jde jen o to, aby se poučila z chyb své předchůdkyně.

 

 

5a0558629c40ae673982cedf MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​Kateřina Kadlecová
Podnikatelka
Spolumajitelka firmy USSPA, která je předním českým výrobcem vířivek.

​​​​​​​

Přešel nás humor

Musela jsem pracovně do Prahy, a tak jsme s manželem vyrazili prvně v životě vybaveni voličskými průkazy. Poté, co jsme na Praze 1 vhodili lístky do urny, čekali jsme na výsledky společně s přáteli v nové restauraci na ulici Politických vězňů. Na to téma jsme vtipkovali, ale humor nám vzaly už výsledky prvních sečtených okrsků. Jsem z výsledků voleb smutná, naprosto přesně bohužel symbolizují to, s čím se nejen my letos setkáváme i ve firemních aktivitách. Ze společnosti se vytrácí respekt k základním hodnotám, přibývá lidí, kterým chybí pokora, a slušnost je pro mnohé nepohodlná.  

Galerie (5) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat