S šesti statečnými v čele

16. února 2015

Raed jako kajícný věřící na koberci pražské modlitebny v únoru 2015.

foto Hynek Glos.

O islámu v Česku.

Stovky lidí přišly v půlce ledna před Pražský hrad, s hesly „Islám v Česku nechceme“ či „Nedáme jim nažrat“ protestovaly proti legalizaci muslimské obce s právy, jaká mají ostatní církve. Na akci se sešly pozoruhodné osobnosti:

Senátor a krajský zastupitel Jaroslav Doubrava, strana Severočeši.cz. Pozorovatel nezákonných voleb v Luhansku a obhájce anexe Krymu. Ukrajinskou vládou označen za nežádoucí osobu.

Poslankyně a starostka Prahy 2 za ODS Jana Černochová. Zúčastnila se navzdory apelu svých kolegyň z Prahy.
Olga Havlová, poslankyně zvolená jako členka Věcí veřejných za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Jako opoziční zastupitelka v Jindřichově zorganizovala petici proti projektu čističky a kanalizace.

Odborník na motýly Martin Konvička. Na svém blogu uvádí: „Přírodovědec (zoolog a ekolog), vysokoškolský učitel, lenoch, věčný rebel, provokatér a amatérský deislamizátor. Budu psát o všem, co mě zajímá a trápí a o čem mám co sdělit…“

Zakladatel hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura, jeden rok senátor, pak poslanec. Iniciátor projektu Cestovka pro plyšáky, vydal knihy Umění přímé demokracie aj.

Jana Volfová postupně kandidovala v dresu stran ČSSD, Nezávislí demokraté, Strana důstojného života (předsedkyně), Suverenita – Blok J. Bobošíkové, Česká Suverenita (předsedkyně), hnutí Pro Prahu.

K islámu se u nás hlásí asi tři tisíce osob. K přiznání zvláštních práv (církevní školství, sňatky, kaplani apod.) potřebuje církev 10 000 podpisů (1 promile obyvatel ČR).

Kromě toho musí nejméně deset let vydávat výroční zprávy. Protože registrované Ústředí muslimských obcí zatím žádnou zprávu nezveřejnilo, uvedená práva nemůže získat dřív než v roce 2024, i kdyby se počet muslimů znásobil.

Podpořte Reportér sdílením článku