Horkou jehlou

V Kataru došly služky

12 / 02 / 2017

Co hrozí v případě, že by slovanské služky měly nahradit ty filipínské. Takové je téma pravidelného sloupku reklamního experta žijícího v Kataru.

Co hrozí v případě, že by slovanské služky měly nahradit ty filipínské. Takové je téma pravidelného sloupku reklamního experta žijícího v Kataru.

Nedávno v Kataru vznikl děsný problém – došly služky. Nějak se zadrhl přísun dívek z Filipín, odkud jsou ty nejlepší služebné, a místní lidé z toho byli na nervy. I noviny psaly, že trh kolabuje, že zoufalé rodiny služky přeplácejí a vůbec, že je zle. 

Abyste rozuměli, mít služku je tady v Kataru asi jako mít v ČR otvírák na pivo. Tj. má ji každý. Pevný plat služebné je 1 200 riálů, tedy 8 300 Kč čistého. K tomu dáte bydlení, stravu a jednou ročně letenku do Manily. Pro Katařany je to pakatel – a pro dívky z Filipín zase plat snů. Nepřekvapí proto, že typická místní rodina má 2–3 pomocnice a že i mnozí Evropané už tento móres chytli. I já už jsem manželce navrhoval, abychom nějakou osmnáctiletou slečnu zachránili z chudoby. Moje paní ale vůbec nemá pro krušnou situaci Filipín pochopení – zatvrzele opakuje, že to si ten dům radši uklidí sama, a do pokoje pro služebnou preventivně nacpala bicykly. Ženy jsou někdy tak bezcitné! 

Ale proč to píšu. Vláda kvůli nedostatku služek podepsala dohodu s dalšími zeměmi, například s Albánií a Bosnou. A místní dámy si hned začaly stěžovat, že to není dobré a že Bosňačky tedy ne. A proč? Že prý Jihoslovanky na rozdíl od Filipínek dělají při posluhování obličeje. A co hůř, navíc jsou moc vysoké a krásné, což prý doma může způsobovat nehody. A víte co? Ti Katařani nás Slovany a Slovanky vystihli dost dobře. Krásní jsme a neochotní taky až běda. Ale zrovna v tomhle případě jsem za to rád!

Galerie (2) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat