Zrní v Madridu

Jan Unger
09 / 03 / 2017

Muzikant z kapely Zrní přibližuje natáčení nového alba.

Muzikant z kapely Zrní přibližuje natáčení nového alba.

Mezi všema koncertama jsme loni začali zkoušet věci na novou desku – postupně se vyklubalo dost písniček, který měly specifickou atmosféru, a my se rozhodli, že to tentokrát s nahráváním uděláme nějak jinak.

Dali jsme si sraz s producentem našich dvou předchozích desek, Ondrou Ježkem, a než jsme mu stačili cokoli říct, navrhl, ať tentokrát jedeme nahrávat někam pryč, a že četl na záchodě vo dobrým studiu ve Španělsku. To bylo přesně ono. Odjet někam daleko, jako na trip, tak, aby nás to všechny semklo, abychom se soustředili jenom na desku a tahle roadmovie nálada aby se na desce projevila. 

Ještě jsme do toho chtěli vnést nějakou zvukovou změnu, tak Ondřej navrhl, ať to zkusíme s Jonatánem Pastirčákem. Jonatán. Úžasně otevřená hlava, obrovskej talent přes elektroniku a hudbu obecně, skvělej týpek. No a v téhle partě jsme v lednu vyrazili do Madridu, dodávkou 2 200 kilometrů, mimochodem do úplně jiného studia, než o kterém původně Ondřej na záchodě četl (tam už nebylo volno).

Strávili jsme spolu celkem čtrnáct dní, z toho deset nahráváním. Přes den ve studiu na periferii a v noci společně nahňácaný v malým bytě, v jedenáctým patře baráku s výhledem na celej Madrid, ve čtvrti Ciudad de Los Ángeles. Večer jsme chodili do malýho baru v ulici, nebo koupili víno a pouštěli si muziku na pokoji, často dlouho do noci. Mělo to skvělou atmosféru, počasí bylo jak na jaře, blbli jsme a nahrávali uvolněný a nadšený. 

Jsem si jistej, že to z tý desky musí bejt nějak cejtit; třeba ne slyšet, ale někde to tam určitě je.

 

Autor je zpěvák, kytarista a flétnista skupiny Zrní.

Galerie (1) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat