Poradna

Co vede lidi k refinancování a konsolidaci úvěrů?

Zuzana Knechtová
08 / 04 / 2018

Zajímá vás cokoli ohledně financí? Potřebujete poradit s penězmi a nevíte na koho se obrátit? Napište svou otázku na adresu: redakce@reportermagazin.cz.

Zajímá vás cokoli ohledně financí? Potřebujete poradit s penězmi a nevíte na koho se obrátit? Napište svou otázku na adresu: redakce@reportermagazin.cz.

OTÁZKA: 

Reklama na refinancování a konsolidaci úvěrů je vidět všude kolem. Na základě čeho se ale lidé pro převod nebo sloučení úvěrů opravdu rozhodují?

 

ODPOVÍDÁ: Zuzana Knechtová, manažerka úvěrových produktů mBank

Zatímco podnět k pořízení půjčky samotné přichází z vnitřní potřeby řešit akutní situaci, případně splnit si sen, impuls k refinancování nebo konsolidaci přichází nejčastěji z vnějšku. Nejčastěji od bankéře či finančního poradce, na základě nabídky z banky prostřednictvím telemarketingu, e-mailu nebo nabídky přímo v internetovém či mobilním bankovnictví, případně z reklamy v TV nebo na internetu. Takový impuls v klientovi zaseje pochybnost, zda jeho „půjčka“ je skutečně výhodná. Klient je pak mnohem ochotnější probrat možnosti s bankéřem nebo s tím, koho označuje za finančního poradce. Lidé tak totiž vedle profesionálních poradců označují některého svého známého, kamaráda, nebo kolegu, který „se v tom vyzná a dokáže nezištně poradit“. Tito „influenceři“ hrají v rozhodování významnou roli, protože většina lidí, kteří za nimi přijdou, se jejich radou řídí. Nejdůležitějším benefitem je pak pro zájemce o refinancování či konsolidaci úvěrů fakt, že celkově zaplatí méně.

Partnerem rubriky je mBank.

Galerie (1) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat