Anketa

Jaký máte nejsilnější životní zážitek z kina?

29 / 06 / 2017
5952762c9c4090532a67abe5 MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​ZDENĚK ZAPLETAL
Scenárista
V osmdesátých letech psal bestsellery (Půlnoční běžci), dnes píše scénáře (Sráči, Comeback).

Ty vole, Americká krása

Během filmu Jarní vody z roku 1968 jsem se poprvé držel s holkou za ruku. Ve dvaceti mnou zacloumala Stanice WUSA – americké filmy se u nás moc nepromítaly, ale o tomhle si asi mysleli, že je dostatečně levicový. Byl, ale byl hlavně o fungování systému, médií, o moci a o jedinci, který se v tom všem plácá... K činu mě přinutil Frajer Luke. Nosil jsem účes jako Angela Davisová, po tomhle filmu jsem se nechal ostříhat na Newmana; když mě uviděla přítelkyně, rozplakala se... A při Americké kráse jsem se nemohl zvednout ze sedadla. Byl jsem ve věku Kevina Spaceyho a říkal si: Ty vole, to je ono!

 

 

5952762c9c4090532a67abd9 MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​SAMIR HAUSER
Generační šansoniér
Zpěvák skupiny Vanessa právě chystá album svého sólového projektu Bruno Ferrari.

Osudový Vetřelec

Zážitkem byl pokaždé Vetřelec. Na jedničce jsem se poprvé dotknul lůna dívčího klínu – alespoň doufám, bylo šero. Na čtvrtém dílu dostal můj kamarád záchvat ledvinové koliky a do kina pro něho přijela záchranka. Dnes už do biografů nechodím, ale nedávno jsem slyšel zvěsti, jak je nový Vetřelec špatný, tak jsem se na něj vypravil do kina letního. Z celé série Vetřelců to byl nejstrašidelnější zážitek, protože na mě zaútočilo hejno komárů a nic jsem z filmu neměl. Jednou jsem měl pocit, že vidím dva homoroboty, jak se spolu učí hrát na flétnu, ale jak říkám, věnoval jsem se spíš těm komárům.

 

 

5952762c9c4090532a67abdd MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​MIRKA SPÁČILOVÁ
Filmová kritička
V posledním čtvrt století je publicistickou oporou deníku MF DNES.

Dinosaurovo loučení

Když se spolu ve finále animovaného filmu Hodný dinosaurus loučí titulní hrdina a jeho kamarád, na premiéře zvolal chlapeček – Mami, ať ho neopouští, vždyť jim bude smutno! A rázem začal dojetím smrkat celý sál, do té doby dospělácky zdrženlivý... Jinak poslední dobou na zásadní zážitek čekám, protože se množí české filmy vyráběné neškolenými nadšenci, kteří místo domácké projekce vstoupí do celorepublikové distribuce a uspořádají slavnostní premiéru, kde dominují sponzorské výrobky – naposledy toaletní papír.

 

 

5952762c9c4090532a67abe1 MEDIA_ITEM image
​​​​​​​​​​​​​​TEREZIE KOVALOVÁ
Violoncellistka
Fanynka sci-fi vystupuje se skupinou Calm Season nebo s Vladivojnou La Chia.

 

Metropolis v transformárně

Devadesát let starý Metropolis a já, to byla geek láska na první pohled. Jednou jsem si k němu zahrála živý soundtrack – akce se odehrála v transformační stanici, kde pod dozorem vedoucích provozu vstoupili pracanti a nevěsty do pracovního stroje na první desetihodinovou směnu, během které byla provedena zkouška vysokým napětím 2 000 000 voltů na frekvenci 32 kHz Teslovým generátorem. Svatební šaty byly dobové a šílené účesy zelektrifikované, aby stály... Metropolis v transformárně, to je dokonalost.

Galerie (5) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat