Horkou jehlou

Jak je těžké získat alkohol v Kataru

09 / 04 / 2017

I v pouštní arabské zemi se k pivu či lihovinám přece jen dá dostat. Je to ale pozoruhodná anabáze. Ve svém pravidelném sloupku o tom píše reklamní expert žijící v Kataru.

I v pouštní arabské zemi se k pivu či lihovinám přece jen dá dostat. Je to ale pozoruhodná anabáze. Ve svém pravidelném sloupku o tom píše reklamní expert žijící v Kataru.

Tak já se vám přiznám. Respektujeme místní kulturu, dodržujeme pravidla, ale někdy nás tady v poušti přece jen přepadne touha. Touha napít se něčeho ostřejšího, než je bublinková Bonaqua.

No jo, ale jak na to? Místní emír je naštěstí moudrý a pamatuje i na potřeby nás zkažených Evropanů. Na kraji města je zastrčený obchůdek, kde můžete koupit zakázané věci. Mají tu pivo (včetně plzničky!), víno, tvrdší alkohol, a dokonce i ledničku s vepřovým!

Ale jak se tam dostat? U vchodu hlídá ochranka a jen tak někoho dovnitř nepustí. Ani vaše modré oči a kulatá slovanská tvář je nepřesvědčí.

Ke vstupu potřebujete glejt od zaměstnavatele. Ano, váš šéf musí souhlasit s tím, že se o víkendu doma napijete! První moudré nařízení – považte, jak by se v Česku omezil alkoholismus, kdyby vám vstupenku do hospody podepisoval ředitel!

Když máte povolení, tak vás do obchodu pustí – ale samotné. Vaše paní a děti musí zůstat venku, aby při pohledu na játrovou paštiku náhodou mravně nezpustly. Další chytrá věc – paní vám nemůže hodit do vozíku baileys nebo jiné lepidlo, které rády pijí ženy!

No a konečně jste uvnitř. Ale ouha – i tady je omezení. Za měsíc smíte utratit jen 10 procent svého platu. Proč zrovna tolik? Nevím. Možná je to nějaká psychologická hranice, za kterou už začnete být opravdu strašně ožralí. Přepočítejte si to na vlastní poměry! Ale funguje to – rozhodně tu nebývá v alejích nablito. Na druhou stranu tu nejsou ani ty aleje…

Autor je reklamní expert žijící v Kataru.

Galerie (1) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat