Horkou jehlou

Proč Ameriku neobjevila žena?

29 / 06 / 2017

Jednou z mála vad na ženách je, když cestují - píše reklamní expert žijící v Kataru v pravidelné rubrice Horkou jehlou.

Jednou z mála vad na ženách je, když cestují - píše reklamní expert žijící v Kataru v pravidelné rubrice Horkou jehlou.

Ženy jsou úžasné – o tom nás každý den přesvědčuje život, popřípadě stránky Pornhub.com. Podle mě jsou ženské ve všem lepší než chlapi – až na jednu věc. A tou je balení na dovolenou. 

Jedna feministka se kdysi ptala, proč Ameriku objevil Kolumbus, proč to nebyla žena. Prý patriarchát a tak. Já vám řeknu proč – protože ty tři lodě byly dost malé a žádné ženě by se na Santa Marii nevešly kufry. Proto. 

Znám chlapy, co jeli na měsíc do Íránu a měli jen chlebník přes rameno. Moje paní šla na oběd ke kamarádce ve Vlašimi a nesla si lodní kufr. Nekecám. Prý v něm byly hračky pro děti, ale pořád to byl lodní kufr. Na hodinu ve Vlašimi!

Jeli jsme do Afriky. Žebral jsem, ať vezmem jen to nejnutnější. Kývala. Samozřejmě z toho byly čtyři megakufry a čtyři příruční zavazadla toho typu, že je s vámi musí zvedat letušák, protože vaše páteř to nedává. Když jsme se vypotáceli před letiště, praskala pod námi dlažba. Na hotel jsem dorazil s rukama o půl metru delšíma. 

Večer jsme si sedli na balkoně. Pod námi tekla Zambezi, kolem vřeštěly opice – velká exotika. Přesto v té scéně bylo cosi důvěrně známého, co mě tahalo za oči. Najednou chápu. „Co je to na tom stole, drahá?“ ptám se.  „To je náš ubrus, miláčku. Radši jsem ho vzala, abys měl i v té Africe něco domáckého.“

Napadlo by chlapa tahat na týden v Africe ubrus? Nikdy. Potíž je, že se na ty ženy ani nemůžeme zlobit. Ony nás sice těmi kufry zabíjejí, ale dělají to z lásky k nám… 

 

Autor je reklamní expert žijící v Kataru.

Galerie (1) Diskuze Sdílet

Autor také napsal

Mohlo by Vás zajímat