Život je hra. Přes mobil s kámošem

foto Tomáš Binter

Když ráno v tramvaji nebo ve vlaku potkáte člověka, který se hrbí nad mobilem a horečnatě po něm přejíždí prstem, může jít dost dobře o klienta firmy Gamee. Firma sídlící na krásném místě pod pražskou vyšehradskou skálou vyrábí jednoduché hry pro mobilní telefony, ve kterých můžete soupeřit se svými kamarády.

„Naše hry samozřejmě mohou hrát hráči i sami. Ale možnost soutěžení s přáteli je to, proč se k nám lidé vracejí, hrají znovu a snaží se překonat své kamarády,“ říká Božena Řežábová, hlavní tvář a ředitelka společnosti Gamee. „Pokud se podíváte na hlavní důvody, proč vůbec lidi hrají počítačové hry, tak jsou to soutěžení, dosahování nových úrovní anebo spolupráce. Ale soutěžení je jeden z hlavních motivů,“ popisuje, proč její firma vsadila právě na tento směr.

Nejsilnější cílovou skupinou, kterou tyto hry oslovují, jsou podle produktového ředitele Jana Částka mladí dospělí, kteří mají zkušenost se sociálními sítěmi. Mezi hráči jsou ti, kteří hrají trochu, a pak vášniví „pařani“. Firma má spočítáno, že v průměru stráví hráči na jejích hrách třicet minut za den. „Ta hardcore skupina hraje opravdu často a Gamee otevírá mnohokrát za den,“ doplňuje Božena Řežábová.

Nejvíce se hraje ráno cestou v dopravě, v době po obědě a pak večer. Nejsilnější „hrací dny“ jsou pak logicky o víkendu, kdy mají lidé nejvíce volného času. Lidé z Gamee proto jako o konkurenci neuvažují jen o dalších herních firmách, ale o všem, čemu mohou lidé věnovat čas.

Firma své hry distribuuje po celém světě. Nejvášnivější hráči jsou ti z jihovýchodní Asie, Češi se prý nijak významně neodlišují od světového průměru.

Manchester City i NASA

Část her firma dělá i pod značkami jiných firem. V aplikacích Gamee pro mobilní systémy Android, iOS i web lze najít hokejovou hru Škody Auto, fotbalovou hru Manchesteru City nebo třeba hry, které Gamee vyvíjela pro americkou vesmírnou agenturu NASA.

Podpořte Reportér sdílením článku